Arī Jozefa Odlozila memoriāla starptautiskajās sacensībās Čehijā mūsu Madara Palameika iekļuvusi godalgotajā trijniekā.

Mūsu šķēpmetēja šosezon piedalījusies jau vairākās starptautiskās sacensībās un visās spējusi iekļūt labāko trijniekā. Arī sacensībās Čehijā astoņu šķēpmetēju konkurencē Palameika ar rezultātu 60,29 metri ieguva bronzas medaļu. Madaras panākumu atslēga ir stabilitāte, ko šosezon izdevies iegūt un kas ļauj startēt bez ievērojamiem kritumiem.

Tāpat Palameika atzina, ka labi izdevies sagatavoties treniņnometnē Spānijā, kas tagad dod vēlamo rezultātu. Par sacensību uzvarētāju kļuva Dienvidāfrikas sportiste Viljoen Sunette, kas uzstādīja jaunu valsts rekordu – 66,38 metri. Otrajā vietā palika mājiniece un pasaules rekordiste Barbora Špotakova, kas šķēpu spēja raidīt 65,71 metra tālumā. Jāpiebilst, ka pārējās sportistes arī uzrādīja cienījamus rezultātus, piemēram, astotās vietas ieguvēja poliete Barbara Madejčika finišēja ar 56,58 metrus tālu metienu.

Intervijā Ventas Balsij Madara Palameika atzina, ka ir apmierināta ar uzrādīto rezultātu un iegūto vietu. Atkal ir izdevies šķēpu raidīt virs 60 metriem. Uz jautājumu, kāpēc no sešiem metieniem ieskaitīti tikai divi, Madara atbildēja, ka speciāli pārkāpusi līniju, jo metieni bijuši tuvāk par 60 metriem. Madarai daudz palīdzējis treneris Gints Palameiks, kas šoreiz varējis ierasties līdzi. Tika pieslīpēta metienu tehnika, un, protams, palīdzēja arī morālais atbalsts, kad ir, kam paprasīt padomu. Jau rīt Madarai paredzēts starts Jēkabpilī – olimpiskā čempiona Jāņa Lūša un Ineses Jaunzemes kausa izcīņā šķēpa mešanā.

Sacensībās Čehijā piedalījās arī citi Latvijas labākie vieglatlēti. Māris Urtāns ar jaunu personisko rekordu 20,75 metri izcīnīja pirmo vietu lodes grūšanā. Trešo vietu ar sezonas labāko rezultātu –13,41 sekunde – ieguva Staņislavs Olijars.