Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Ventspils reģionālās nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielā apmērā Ventspilī.

Pagājušā gada februārī Valsts policijā tika uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju Ventspils pilsētā. Kriminālprocesa ietvaros tika veikta kratīšana vairākos kustamos un nekustamos īpašumos Ventspilī, kur atrastas uz izņemtas nelegālās cigaretes.

Kopumā no nelegālās aprites izņemtas 110 656 cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām un bez akcīzes nodokļu markām. Tāpat pie abiem aizdomās turētajiem tika atrasta nauda, kura, visticamāk, iegūta noziedzīga nodarījuma rezultātā, proti, realizējot nelegālās cigaretes.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Ventspils reģionālās nodaļas amatpersonas aizdomās par nelegālo cigarešu glabāšanu, pārvietošanu un realizāciju aizturēja divus vīriešus, kuri iepriekš nav sodīti. Vīriešiem uz izmeklēšanas laiku tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta zaudējumu aprēķinu, noziedzīgo darbību rezultātā valstij nodarīti vairāk nekā 17 000 eiro lieli zaudējumi par nenomaksātiem nodokļiem.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Soda apmēru noteikts tiesa.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Valsts policija informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti Valsts policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

Valsts policija atgādina, ka ziņot var pa tālruni 110, kā arī zvanot uz Valsts policijas uzticības tālruni 67075444 (šis ir automātiskais atbildētājs, tāpēc informāciju precīzi jādefinē), vai arī rakstot uz e-pastu uzticiba@vp.gov.lv.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • -1
  Covid 19-24.ventspils.lv 13.04.2023, 12:20:19

  Stukači gan parasti ilgi nedzīvo...

 • -1
  Barons (Freiherr von ...) 13.04.2023, 19:14:34

  Būt vaidziks paššam audzinat tō Tabak.
  Kam ir kād zemit.Un pīpet bez-akcīz,le zinat.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: