Prokuratūra cēlusi apsūdzību bijušajam Ventspils sporta skolas "Spars" direktoram Viktoram Zujevam, kura vadītās nodarbības laikā 2017. gadā baseinā noslīka četrus gadus vecs zēns.

Neminot personas vārdu, prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka pastāstīja, ka Ventspils prokuratūras prokurors ir pieņēmis lēmumu vienas personas apsūdzībā pēc Krimināllikuma panta par prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības. Par šādu noziedzīgu nodarījumu likums paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem vai piespiedu darbu.

Patlaban sākta kriminālvajāšana un tiek veiktas procesuālās darbības, tāpēc lai nekaitētu turpmākai izmeklēšanai, sīkāki komentāri netiks sniegti.

2017. gada 4. oktobrī Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka mazajā peldbaseinā peldēšanas apmācības nodarbības laikā gāja bojā četrus gadus vecs zēns. Latvijas Televīzija iepriekš, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, ziņoja, ka bojā gājušais zēns nodarbības laikā lūdzis atļauju doties uz tualeti, ko arī saņēmis. Atgriežoties no labierīcībām, zēns, trenerim neredzot, ielēcis baseinā. To, ka baseina dziļajā galā zem ūdens kaut kas atrodas, pēcāk pateikusi cita nodarbības dalībniece, kāda četrus gadus veca meitene.

Zujevs, kurš vadīja konkrēto peldēšanas apmācības nodarbību bērniem, bija arī Ventspils sporta skolas direktors. Vēlāk "Spars" direktors pats vēlējies izbeigt darba attiecības.

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) toreiz paziņoja, ka Ventspils Olimpiskais centrs īstenojis nelicencētu interešu izglītības programmu. Savukārt centrs toreiz paziņoja, ka IKVD paustais apgalvojums par to, ka centrs īstenojis nelicencētu interešu izglītību peldēšanā, ir maldinošs.

"Tajā laikā mēs analizējām tieši procesa īstenotājus, kas tajā laikā bija uzņēmums, kas principā nebija ne reģistrēts kā izglītības iestāde, ne saņēmis kāda veida licenci. Tajā laikā sākām administratīvo lietvedību un uzņēmuma vadītāju saucām pie administratīvās atbildības," norādījis IKVD Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts.

SIA "Olimpiskais centrs "Ventspils" paziņojumā presei raksta, ka centrs izmeklēšanas gaitā godprātīgi ir sadarbojies ar Valsts policiju un ir sniegta visa nepieciešamā informācija un dokumentācija lietas tālākai virzībai.

Ventspils pilsētas pašvaldībā norāda, ka dome un centrs šo nelaimes gadījumu nevienu brīdi nav atstājis bez ievērības. Piesaistot speciālistus, tai skaitā Latvijas peldēšanas federāciju, 2017. gada nogalē detalizēti tika izvērtēti drošības jautājumi. "Ventspils" un Ventspils pilsētas dome aktualizēja nepieciešamību valstiskā mērogā izstrādāt vienotus noteikumus nodarbībām peldbaseinos.

Ventspils baseinā ir īstenota virkne drošības uzlabošanas pasākumu, tostarp, izstrādāti jauni iekšējās kārtības noteikumi, uzstādīta video novērošana, pieņemti darbā vairāki glābēji, kuri nodrošina nepārtrauktu peldētāju uzraudzību, ar dziļuma norādēm marķēts peldbaseins, uzstādītas brīdinājuma plāksnītes un veikti citi darbi.

Pēc negadījuma peldētapmācības bērniem tika atsāktas 2018. gadā, un tās vada sertificēti un pieredzējuši treneri.

Lasi vēl

Komentāri (18)

 • -3
  Pilsēta Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Jā jā daudzi Ventspils iedzīvotāji svētdienas vakarā skatās TV.

 • -3
  Peļu junkuriene Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Un Boitmanis tika cauri ar vieglu izbīli....

 • -2
  E.K. Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Beigās tik treneris vainīgs. Kur paliek Olimpiskās komitejas loceklis - Lembergs? Kurš nebija izstrādājis noteikumus - par treniņapmācību peldēšanā? BOITMANIS, kurš vadīja visas šīs sporta bāzes? Un sporta skolas direktors?

 • -17
  ^^—^^ Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Kur paliek, kur paliek?! Labāk pavaicāt, kur paliek valsts un izglītības programmu plānotāji utt., ja jau sākotnēji nekādi noteikumi nav izstrādāti?! un ir jānotiek kam šādam, lai izstrādātu noteikumus valstiskā mērogā. Tas ir briesmīgi... gluži kā Zolitūde... jānotiek traģēdijām, lai valsts ierēdņi saprastu, ka kaut kas nav kārtībā!

 • 0
  Vadims Kevrelis Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Ventspils pilsētas pašvaldībai Lemberga personā vispār nekas nav jānorāda un nejaukties izmeklēšanā.Ir iestādes vadītājs kurš tad arī atbild par notiekošo iestādē. Un lietā iesaistītām personām nevajadzētu domāt ja viņi tur vairs nestrādā tad arī par notikušo vairs nav jāatbild. Novēlu tiesībsargājošām iestādēm lielāku drosmi, savukārt vecākiem izturību.

 • -3
  Vilis Skuja XVI Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Šis nu ir tas gadījums,kad gribot negribot ar labu vārdu jāpiemin Staļina laiki.Bērna nāve būtu pilnībā atriebta-pie sienas varbūt tiktu pielikti visi līdzvainīgie,ar Lembergu priekšgalā.

 • -3
  *** Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Zujeva komentāri un komentēšanas stils bija kaut kas pretīgs un zemisks. Šķērmi un pretīgi palika, to dzirdot. Ne mazākās cieņas no viņa puses nebija.

 • -16
  Miers Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Ko tad šis tādu pateica?
  Vienkārši atraduši malējo.
  Nav ne koalīcijas politiķis, ne naudas maiss, tādu viegli uztaisīs par grēkāzi.

 • -4
  *** Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Kādu malējo!? Treneris, vadot treniņus, nezina, ka nav tiesīgs nemaz to darīt!? (Pie tam- pats ir sporta skolas direktors), nav jāuzmana bērni, par kuriem uzņēmies atbildību!? Ko Jūs runājiet!? Uz TV žurnālistu jautàjumiem atbildēja vienkārši nekaunīgi un pretīgi, parādot savu raksturiņu un inteliģences līmeni. Tas tik tiešām bija pretīgi. Labāk būtu paklusējis, zinot, ka viņa dēļ notika šī traģēdija, bet, nē, vèl pasprēgās labāk......

 • -1
  E.K. Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Ventspils augstās amatpersonas komentāriem liek - mīnusiņus?

 • -14
  Miers Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Tātad - treneris vadot treniņus nemaz nedrīkst to darīt? Kā to saprast?
  Un kā var uzmanīt, ja nabaga zēns klusiņām pēkšņi ielec ūdenī, kad nevajag?
  Nedomāju, ka viņš par to jūtas vainīgs.

 • -2
  Nobody Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Nekad nav saprotams, kā nelaimi var saukt par kriminālu.
  Ka vecākiem neļāva skatīties, tas gan būtu sodāms. Es atteiktos tad savu bērnu tur vest.

 • -4
  Miers Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Jā, kāpēc tā? Man mazais gāja kādu brīdi peldēt un vecāki drīkstēja skatīties.

 • 0
  E.K. Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Zujevs lika aizvērt žalūzijas. Un aizliedza vecākiem nākt uz balkona.

 • -1
  Vilis Skuja XVI Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Tas viss bija pareizi darīts.Nav ko vērot nespeciālistiem.Nepareizi bija tas,ka netika organizēta vairāku glābēju klātbūtne nodarbību laikā.

 • -2
  Miers Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Kkādu 'sroku' jau šim vajag.
  Aizliegt vecākiem?!! Vecāks būtu skatījies līdzi savam bērnam un nebūtu šāds asini stindzinošs "pārsteigums".(

 • -2
  Miers Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Visur normālos treniņos vai sporta nodarbībās vecāki var vērot kā klājas viņu bērniem.
  Zujeva 'nahalisms', aizliedzot vērot vecākiem bērnu nodarbības, neko labu par viņu neliecina.
  Par treneri jābūt drošiem.
  A' to padomjlaikos bija tāds treneris Dogadovs, no 'vajag' mīlulīšiem.
  Trenēja ļoti savdabīgi...

 • -3
  Miers Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Rezultātā tiesa šim iedeva 'sroku'.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: