Analizējot situāciju par šā gada septiņiem mēnešiem, proti, laika posmu no 1. janvāra līdz 31. jūlijam redzams, ka Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī reģistrētas 63 zādzības no privātmājām. 37 gadījumos zādzības konstatētas pilsētā, savukārt 26 gadījumos - novadā.

Ventspils novadā zādzības koncentrējas Tārgales, Užavas, Usmas, Vārves, Popes, Ugāles, Ziru pagastos, Jūrkalnē un Piltenē.

Ventspils pilsētā 16 zādzības notikušas Ventas kreisajā krastā, savukārt 21 - Pārventā.

Ventas kreisajā krastā zādzības no privātmājām, to teritorijām koncentrējas rajonos: Viļņu, Loču, Krišjāņa Valdemāra, Vasarnīcu, Bērzu, Katoļu, Jūras, un Saules ielās.

Pārventā zādzības no privātmājām, to teritorijām koncentrējas rajonā: Muitas, Lidotāju, Ozolu, Stacijas ielās, kā arī reģistrētas sešas zādzības no vasarnīcām.

27 gadījumos zādzības notikušas no privātmājām, astoņos gadījumos no šķūņiem, pa pieciem gadījumiem no garāžām un pagalmiem.

Zādzību rezultātā tiek nozagtas somiņas un naudasmaki ar dokumentiem un naudu, mobilie telefoni, elektroinstrumenti, sadzīves un dārza tehnika, briežu ragi, gleznas un metāla izstrādājumi.

Valsts policijas amatpersonas zādzību no privātmājām novēršanas nolūkā īsteno to rajonu apsekošanu, kurās koncentrējas zādzības no privātmājām un veic to drošības novērtēšanu, atstājot aizpildītu informatīvu materiālu ''Veido savu mājokli drošu!'', kā arī veic preventīvas pārrunas ar privātmāju iedzīvotājiem par mājokļa drošības jautājumiem.

Tāpat par zādzībām ir uzsākti vairāki kriminālprocesi, atsevišķos gadījumos jau ir aizturētas personas, kuras atrodas apcietinājumā.

Valsts policija aicina piefiksēt savā īpašumā esošo mantu pazīmes, veikt to fotofikāciju, saglabāt iegādi apliecinošus dokumentus, lai, ja rastos tāda nepieciešamība, piemēram, zādzības gadījumā, varētu šo informāciju, fotoattēlus un iegādes apliecinošus dokumentus uzrādīt Valsts policijai, lai tās vieglāk varētu atpazīt un atrast.

Valsts policija papildus atgādina, ka bezmaksas diennakts palīdzības tālrunis ir 110, kas darbojas, zvanot gan no fiksētā tālruņa, gan mobilajiem tālruņiem, savienojums notiek ar jebkuru Valsts policijas dežūrdaļu.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -1
    FerdinanTs. 06.08.2020, 17:45:29

    Beidzot daudzmaz normāla bilde pievienota.
    Fomku tur rokās kā darbarīku,ne spēļmantu.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: