Futbola Virslīgas 12. kārtā tika aizvadīts traks mačs Vidzemē. Spēles laikā trīs spēlētājiem tiekot noraidītiem par saķeršanos, "Valmiera" izmantoja skaitlisko pārsvaru un sakāva "Ventspili" ar 3:0.

"Ventspils" spēles ievadā regulāri centās pārbaudīt valmieriešu gados jaunā vārtsarga Rūdolfa Solohas modrību un meistarību, sitot vārtu virzienā no distances. Taču nopietni vidzemnieku vārtsargam spēlē iesaistīties nenācās, jo kurzemnieku sitieni lidoja garām vārtu četrstūrim. Vairākkārt pirmajā puslaikā sāpīgas epizodes piedzīvoja ventspilnieki. Ļoti sāpīgu sitienu vēdera rajonā saņēma Ingars Stuglis, kurš gadījās Tolu Arokodares spērienam pa ceļam. Lēcienā pēc bumbas sāpīgi uz mākslīgā laukuma piezemējās Delī Alampasu, bet pret Gugu Palavandišvili asi noteikumus pārkāpa Mortezs Zadems.

Spēle bija iegājusi šķietami mierīgā gultnē, abām komandām bumbojoties laukuma vidusdaļā. 32. minūtē Zadems iemeta bumbu soda laukumā pa skrējienam portugālim Žoržinju, kurs tehniski pa zemi ieraidīja bumbu vārtos, atklājot mača rezultātu - 1:0.

Puslaika beigas gan izvērtās dramatiskākas nekā gaidīts. Pēc Stugļa pārkāpuma abu komandu spēlētāji saķērās un izveidoja nekārtības. Aleksandrs Golubevs kabatā ilgi nerakājās, izvelkot sarkano kartīti un notriecot no laukuma svaigi vārtus guvušo Žoržinju un ventspilnieku kapteini Palavandišvili. Pamatīgas emocijas tribīnēs izsauca trešā sarkanā kartīte, ko saņēma situāciju radījušais Stuglis. Tādējādi "Valmiera" nonāca skaitliskajā pārsvarā, spēlējot nepilnā sastāvā.

Paliekot ar astoņiem laukuma spēlētājiem, Viorels Frunze pirms otrā puslaika veica pamatīgus pārkārtojumus, nomainot trīs futbolistus puslaika pārtraukumā. Iznākot laukumā uz maiņu, Lukass Villela uzreiz varēja gūt vārtus, taču savlaicīgi pretspēlētājam pretī iznāca Soloha, glābjot valmieriešus no vārtu zaudējuma. 56. mača minūtē sekmīgu izrāvienu uz vārtiem veica Arokodare, kurš saņēma augsto piespēli, sitot bumbu vārtos ar galvu. Tādējādi Nigērijas uzbrucējs guva savus sezonas astotos vārtus un panāca rezultātu 2:0.

"Ventspils" nedienas turpinājās arī 63. minūtē, kad viesi savā soda laukumā notrieca Viktoru Diaņu. Golubevs pārliecinoši norādīja uz 11 metru soda sitienu, kuru uzņēmās Arokodare. Divcīņā ar savu tautieti Alampasu, Tolu aizgāja kā uzvarētājs, realizējot pendeli un panākot 3:0. Arokodarem šie bija sezonas devītie vārti, pārņemot pirmo pozīciju Virslīgas labāko bombardieru tabulā. Spēles izskaņā neradās jautājumi par to, kura komanda pēc spēles priecāsies par trīs nopelnītiem punktiem, taču Villela ar tālšāvieniem centās gūt dzeltenzilajiem vismaz goda vārtus. "Ventspils" līdera izdarītie sitieni gan lidoja garām Solohas sargātajiem vārtiem.

Tikai otro reizi kopš valmieriešu atgriešanās Virslīgā, Vidzemes komanda pārspēja "Ventspili". Savukārt Soloham šī bija pirmā sausā spēle Latvijas čempionāta augstākajā līgā. Ar šo uzvaru vidzemnieki turnīra tabulā atgriezās līdzās jūrmalniekiem. Savukārt "Ventspils" melnā svītra turpinās.