Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī pabeigta izmeklēšana kriminālprocesā par pretošanos varas pārstāvim – pagājušā gada novembrī Vārvē vairākas personas uzrīkoja kautiņu ar likumsargiem.

Pagājušā gada 23. novembrī ap pulksten 00.50 Valsts policijas amatpersonas, uzraugot sabiedrisko kārtību un patrulējot pa Vārvi, pamanīja trīs personas, no kurām viena rādīja nepiedienīgus žestus un lamājās, pēc kā atteicās parādīt personu apliecinošus dokumentus. Policisti pieņēma lēmumu vīrieti aizturēt un nogādāt policijas iecirknī personības noskaidrošanai. Brīdī, kad notika aizturēšana, kāds no vīriešiem piezvanīja Vārves iedzīvotājiem un izstāstīja situāciju, pēc kā uz notikumu vietu ieradās vairākas citas personas, kuras pieprasīja atbrīvot aizturēto.

Vīrieši ar savu automašīnu nobloķēja ceļu policijas transportam un nepakļāvās likumsargu likumīgajām prasībām – atteicās atbrīvot brauktuvi, izsaucot frāzes «lai brauc virsū!», «viņi jau tāpat mums virsū nevar braukt un neko nevar izdarīt»,«es neiešu malā». Personas izrādīja pretošanos un pie aizturēšanas vairākas reizes ar kāju iesita policistiem pa krūškurvi un seju. Valsts policijas amatpersonas, izmantojot speciālos paņēmienus, aizturēja divas personas un nogādāja policijas iecirknī.

Noskaidrots, ka abas atradās alkoholisko dzērienu ietekmē – 1,17 un 1,68 promiļu reibumā. Uz izmeklēšanas laiku vīriešiem tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Vīrieši jau iepriekš ir sodīti par dažāda veida likumpārkāpumiem.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par pretošanos varas pārstāvim, ja tas izpilda tam uzliktos dienesta pienākumus un ja tas izdarīts personu grupā, pielietojot vardarbību. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Šobrīd kriminālprocess ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Soda apmēru noteiks tiesa.

Lasi vēl

Komentāri (6)

 • 0
  T.Montāns Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Āmen

 • -8
  Covid-2020.ventspils Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Kārtējā kruķu patvaļa...

 • -2
  vajag Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  tā ir ka laukos nav ko darīt

 • -5
  FerdinanTs. Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Menti-padlas.

 • -4
  Ivetts Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Pāķi baigi lecas, ļoti labi redzamas bezsmadzeņu padibenes arī šeit,diemžēl. Dabūjuši internetu,tagad te var izrādīt savu stulbumu un pusaudža mentalitāti.

 • -2
  trakais oposums Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Tikai cilvēks ar augsti attīstītu intelektu var kādu nosaukt par "pāķi" :)))

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: