Sestdien, 27. jūlijā, ap pulksten 20 Valsts policijā saņemta informācija no Ventspils pilsētas pašvaldības policijas par to, ka Ventspilī, Jaunupes ielā apturēts kāds transportlīdzekļa vadītājs, kurš vadīja automašīnu, būdams 1,68 promiļu reibumā.

Kad Valsts policija ieradās notikuma vietā lai noformētu 1989. gadā dzimušam vīrietim administratīvā pārkāpuma protokolu, vīrietis piedāvāja likumsargiem kukuli. Pēc šī piedāvājuma likumsargi paskaidroja, ka viņa rīcība ir krimināli sodāma, taču vīrietis turpināja izteikt policistiem šo piedāvājumu.

Vīrietim par transportlīdzekļa vadīšanu alkoholisko dzērienu ietekmē ir noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no 1200 līdz 1400 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Savukārt par kukuļa piedāvāšanas faktu ir uzsākts kriminālprocess par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai apsolītāja interesēs. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • -2
    Prof.Preobraženskis IV 29.07.2019, 15:55:53

    Tad jau noteikti par maz piedāvāja.Pārāk maza naudiņa var būt aizvainojoša,it sevišķi,ja kruķi patrāpījās nepīpētāji...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: