Ekspertīzē konstatēts, ka avāriju izraisījušais Valsts policijas Ventspils iecirkņa inspektors Aleksandrs Beļackis bijis stiprā alkohola reibumā, viņa asinīs konstatētas 2,77 promiles.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa priekšnieks Didzis Vilemsons informē, ka visi materiāli par šo gadījumu ir apkopoti un nosūtīti Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldei.

Beļackim, kā valsts amatpersonai būs gan disciplinārlieta, gan arī, visticamāk, tiks ierosināts kriminālprocess par uzbrukumu Kārtības policijas priekšniekam Ojāram Blokmanim. Tāpat inspektoram tiesas priekšā būs jāatbild par braukšanu dzērumā, par pašu avāriju un notikuma vietas atstāšanu bēgot.

Vilemsons atzīst, ka Beļackis nav bijis īpaši apzinīgs darbinieks, turklāt šobrīd viņš jau vairāk nekā mēnesi ir uz slimības lapas. Inspektors policijā strādā aptuveni 20 gadus, tai skaitā strādājis Ceļu policijā.

Tikmēr Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse uzsver, ka minētā amatpersona par šo nodarījumu var tikt atbrīvota no amata. Viņa norāda, ka braukšana dzērumā un notikuma vietas atstāšana ir uzskatāmi par vainu pastiprinošiem apstākļiem un par to Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz bargu sodu. Šobrīd ir apkopoti visi notikušā incidenta materiāli – liecības, ziņojumu un tml., kurus izvērtējot tuvākajā laikā tiks pieņemts lēmums par disciplinārlietas ierosināšanu.

Jau rakstījām, ka avārija notika pirmdien ap deviņiem vakarā, kad uz Durbes un Augsta ielas krustojuma, Beļackis ar savu personīgo automašīnu VOLVO iebrauca pretējā braukšanas joslā un sadūrās ar divām automašīnām. Sasitumus guvuši vairāki cilvēki. Beļackis no notikuma vietas centies aizbēgt, taču notverts.

Kad pēc asins analīžu veikšanas inspektors nogādāts valsts policijā, viņš uzbrucis savam tiešajam priekšniekam Ojāram Blokmanim ar galvu ietriecoties viņam sejā. Blokmanim traumpunktā uzliktas šuves.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: