Jūnija beigās Ventspils tehnikumā valdīja īpaši sirsnīga un emocionāla gaisotne, divu dienu garumā svinot piecus izlaidumus. Šajā mācību gadā Ventspils tehnikumu absolvēja 167 jaunie speciālisti, kuri kvalificējušies 10 dažādās profesijās, iegūstot vidējo profesionālo izglītību.

Profesionālās izglītības diplomus saņēma - 19 elektrotehniķi, 17 inženiersistēmu būvtehniķi, 13 datorsistēmu tehniķi, 19 programmēšanas tehniķi, 23 pavāri, t.sk. ar specializāciju restorāna pavāri, 14 mašīnbūves tehniķi, 17 tūrisma pakalpojuma konsultanti, 18 automehāniķi, 13 viesu uzņemšanas dienesta speciālisti un 14 lokmetinātāji.

Svinīgajās ceremonijās sešiem absolventiem tika pasniegti īpaši atzinības raksti un apliecības par Simtgades stipendijas piešķiršanu.

Šogad divi absolventi - Klāvs Kronbergs un Roberts Tūbelis - saņēma finanšu ministra Arvila Ašerādena, izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas un VAS Latvijas Loto piešķirto Simtgades stipendijas apliecinājumu. Stipendija tika piešķirta Ventspils tehnikuma absolventiem par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, pilsonisko aktivitāti, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā.

Savukārt, četri absolventi - Justs Priednieks, Sandijs Šermuksītis, Pāvels Davidovs un Anastasija Ņikandrova - saņēma Latvijas Republikas Ministru prezidentes Evikas Siliņas atzinības rakstus par teicamiem un izciliem mācību sasniegumiem. Atzinības raksti tiek piešķirti vidējās un profesionālās vidējās izglītības programmu skolēniem, kuri vidējās izglītības posmu pabeidz, iegūstot 9 un 10 balles.

Ventspils tehnikuma direktore Kristīne Vāgnere-Davidova: “Šis ir laiks, kad mēs atskatāmies uz visiem kopā piedzīvotajiem brīžiem – uz grūtībām, kuras ir pārvarētas, uz prasmēm, kuras apgūtas, un uz panākumiem, kuri ir izcīnīti. Mūsu jaunieši šo gadu laikā ir pierādījuši savu apņēmību, zināšanas un prasmes, un mēs esam lepni par katru no viņiem!

Vēlos izteikt mīļu pateicību saviem kolēģiem, kuri ar savu darbu un atbalstu ir palīdzējuši sasniegt šo brīdi. Tāpat liels paldies vecākiem un ģimenēm par sniegto atbalstu un ticību!

Es vēlos arī izteikt pateicību mūsu sadarbības partneriem – uzņēmējiem, darba devējiem, prakšu vadītājiem, eksāmena komisijām un Ventspils Augstskolai par atsaucību un ieinteresētību. Kopīgais nākotnes redzējums ir bijis ļoti nozīmīgs mūsu jauniešu izglītībā un attīstībā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: