Jāatceļ visi Ukrainai noteiktie ierobežojumi izmantot ieročus pret likumīgiem militāriem mērķiem, mikroblogošanas vietnē "X" norādīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Pirmdien masīvajā Krievijas raķešu apšaudē Kijivā, Kijivas apgabalā un Dņipropetrovskas apgabalā nogalināts vismaz 31 cilvēks, bet 126 guvuši ievainojumus.

Viņš akcentēja, ka Krievijas uzbrukums bērnu slimnīcai Kijivā ir šausmīgs un gļēvs. Prezidenta ieskatā gaidāmajā NATO samitā ir jāsniedz lielāks militārais atbalsts Ukrainai. Vienlaikus visi Ukrainai noteiktie ierobežojumi izmantot ieročus pret likumīgiem militāriem mērķiem ir jāatceļ.

Tikmēr Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) uzsvēra, ka Latvija stingri nosoda Krievijas noziedzīgos raķešu uzbrukumus Ukrainas mierīgajiem iedzīvotājiem, pirmdien bombardējot pat bērnu slimnīcu.

"Šī ir ļauna un gļēvulīga taktika, lai iebiedētu demokrātisko pasauli pirms NATO samita," uzskata premjere.

Eiropas Parlamenta deputāts Rihards Kols (NA) tāpat norādīja, ka bombardēšana notikusi dienu pirms NATO samita. Viņš akcentēja, ka arī pēc šādām Krievijas rīcībām atrodoties daži, kas uzskata, ka ir iespējamas miera sarunas vai ka nomierināšana ir ceļš, kas ejams pēc cietsirdīgām noziedzīgām darbībām. "Tikmēr [Ungārijas premjers Viktors] Orbāns spiež [Krievijas diktatoram Vladimiram] Putinam roku," vietnē "X" raksta politiķis.

Apšaudē nodarīti postījumi vairāk nekā 50 civilajiem objektiem, tajā skaitā dzīvojamajām mājām, kādai biroju ēkai un divām medicīniskajām iestādēm, tostarp Kijivas bērnu slimnīcai "Ohmatdet", pavēstījis Ukrainas iekšlietu ministrs Ihors Klimenko.

Dņipropetrovskas apgabalā krievi noslepkavojuši 11 cilvēkus un ievainojuši 63, bet Kijivā attiecīgi 20 un 61. Vēl divi cilvēki cietuši Kijivas apgabalā.

Starp Kijivā bojāgājušajiem ir arī divi bērni, kas atrasti zem kādas dzīvojamās mājas gruvešiem.

Bērnu slimnīcā nogalināti divi cilvēki, bet desmit ir ievainoti. Šobrīd izdevies izglābt četrus zem gruvešiem apraktos cilvēkus, tajā skaitā trīs bērnus.

Lasi vēl

Komentāri (19)

 • -1
  Barons (Freiherr von ...) Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Das ist Krieg,total Krieg.Le zinat.

 • -8
  149.200 Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Spriežot pēc video, tur bija raķete NASAMS...

 • 0
  žurka Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Tie, kas pirmie šķērso robežu un nogalina pēc nacionālās pazīmes, ir nacisti. Tieši tāpat kā jūsu sabiedrotie 1939.gadā, kas nez kādēļ krieviem izkrīt no atmiņas.

 • 0
  Heinrich Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  žurkai.
  Vajadzētu gan lietot pilnu formu-nacionālSOCIĀLISTI.
  Saīsinājums diez ko labi neizklausās.

 • -7
  skābais Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Bet kurš patiešām ir vainīgs?

 • -2
  Vadims Kevrelis Pirms 2 nedēļām

  ''Dižās'' Krievijas neveiksmes frontē un daudzi citi faktori dara savu un tieši triecieni par civilo infrastruktūru ir patiesais Krievijas mērķis.

 • -7
  149.200 Pirms 2 nedēļām

  A tu paskaties trieciena video, tur skaidri redzama raķete, un tā nav x101, bet gan nasams.

 • -2
  Barons (Freiherr von ...) Pirms 2 nedēļām

  GOTT,STRAFE RUSSLAND!

 • -1
  Vadims Kevrelis Pirms 2 nedēļām

  Jūs, 149.200 droši vien bijāt epicentra vietā un visu skaidri saskatījāt filmējot.

 • -2
  Heinrich Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  https://www.apollo.lv/8056566/video-zinams-ar-kadu-ieroci-okupanti-veica-triecienu-bernu-slimnicai-kijiva
  Tikai maita krievs var apgalvot ko citu.Labs krievs=beigts krievs. (Tas par okupantiem).

 • -2
  sranskis Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Mums divi jauni putleristi parādijušies?

 • -5
  149.200 Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Un vesels lērums ar hitleristiem.

 • -7
  Latvija pāri visām! Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Kaut kā aizdomīgi parādās tāds uzbrukums tieši pirms Nato samita. Lai sāktos visi šie taisnīgā sašutuma bļāvieni. Un lai tik sūtītu šiem naudu, atņemot savējiem.
  Iespējams, tāds pats inscenējums kā Bučā...

 • -1
  yolo Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Visi uzbrukumi krievijas Ukrainai jau kopš 2014. gada bija notikuši pirms šī Nato samita. Ļoti aizdomīgi. Jūs troļļi arī tieši pirms samita esat dikti aktīvi kļuvuši

 • -2
  Vadims Kevrelis Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  ''Latvija pāri visām'', cik tad savējiem tās naudiņas ir atņemtas Jūs droši vien zināt un par Bučas inscenējumu Jūs iespējams zināt.

 • -2
  yolo Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Cik lētam un nožēlojamam ir jābūt, lai par pāris grašiem aizmirstu 50 gadu ilgu okupāciju un dedzīgi atbalstītu to slimo režīmu?

 • -1
  Heinrich Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Okupācija pēc tiem 50 gadiem nebūt nav beigusies.Ko līdzēja,ka it kā izveda Psrs armiju,atvaļinātās militārpersonas ar savām ģimenēm ta palika! Pamazām daudziem noziedzīgā kārtā sadāvināta pilsonība...Civilokupantu un viņu pēcteču ir daudz par daudz.

 • -1
  +Arājs 1488/2 Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Tas,kurš te raksta zem pseidonīma "Latvija pāri visām!" ir neviens cits,kā kādreizējais "Kurzemnieks".antivakseris,krievmīlis,iespējams,arī rūdīts lembergists!

 • -2
  yolo Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Piekrītu, ka padomju laiku atliekas vēljoprojām palikušas. Kuriem nav mentālā kapacitāte 30gadu laikā iemācīties Latviešu valodu un brīvi uzskata, ka pārējai sabiedrības daļai šis viņu slinkums un necieņa būtu jāciena. Audzējs, kuru vajadzètu brutāli nogriezt, jo nekādu labumu tas mums nenes, tikai bremzē mūsu izaugsmi

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: