Ventspils Augstskolas gaiteņos nav dzirdams troksnis, studenti – sakoncentrējušies, pasniedzēji – kļuvuši nopietnāki. Rit sesija.

Eksāmenu un ieskaišu laiks ilgst līdz Jāņiem, pēc tam – līdz jūnija beigām – var pārlikt ieskaites un eksāmenus. Sesijas galvenie mērķi ir dažādi – tas ir gan iegūto zināšanu vērtējums, gan studentu koncentrēšanās spēju pārbaude, gan viņu profesionālo iemaņu attīstības veicināšana.

Eksāmenus ļauj kārtot tikai tiem, kas izpildījuši attiecīgo kursu prasības un samaksājuši par mācībām. Pirms katra eksāmena vai ieskaites paredzētas konsultācijas. Kā konsultācijas, tā arī eksāmenu pārbaude notiek atšķirīgās formās, atkarībā no kursa specifikas – rakstiski vai mutiski, pēc individuāliem biļešu jautājumiem vai vienota testu uzdevuma.

Vidēji VeA studenti kārto 7–8 eksāmenus un ieskaites, taču vislielākais pārbaudījumu skaits šogad bijis 3. kursa studentiem: ekonomisti kārto 11 eksāmenus, bet angļu tulki – 12. VeA bibliotēkas vadītāja Dace Kreicberga saka, ka maijā un jūnijā gaisotne bibliotēkā vienmēr mainās: telpās kļūst klusāks, studenti strādā ilgāk un nopietnāk, biežāk tiek izmantota mācību literatūra, vārdnīcas, uzziņu literatūra.

Ja ņem vērā informācijas un psiholoģisko slodzi, sesija ir visgrūtākais laika posms. No 1. septembra studentu galvās likta visdažādākā informācija, bet sesijā viņiem ir jāpierāda, ka materiāls ir apgūts lieliski. Asociētā profesore filoloģijas doktore Dzintra Lele-Rozentāle, komentējot sesijas laiku, stāsta, ka par «par eksāmenu rezultātu ir atbildīgi kā studenti, tā arī pasniedzēji: pirmais ar savu inteliģenci, atbildību un mērķtiecību, bet otrais – ar nopietno pieeju mācību darba organizācijai visa semestra garumā».

Profesore atgādina, ka sesijai ir jāgatavojas visa mācību gada laikā, vielas iekalšana naktī pirms eksāmena – nav labākais variants, jo visbiežāk tāda informācija atmiņā nepaliek. Pirms eksāmeniem ir kārtīgi jāizguļas, lai atbildīgajā brīdī būtu vienkāršāk koncentrēties.

Slodze sesijas laikā, protams, ir liela: stress, miega bads, slikts uzturs, bet beigās – bezgalīgs prieks un aizvainojums pašam uz sevi.

Viena no labākajām studentēm Alīna Rotara (tulkošanas fakultātes 3. kursa studente) iesaka nepārslogot sevi ar pārlieku lielu informācijas apjomu un gatavošanās procesā ņemt nelielus pārtraukumus, lai apgūstamā viela varētu izkārtoties pa plauktiņiem. Otrkārt, gatavoties var divatā vai trijatā, jo dzīva diskusija labāk paliek atmiņā nekā sausie pieraksti. Tāpat Alīna iesaka īpaši sarežģītu vielu uzrakstīt uz papīra ar roku – tādējādi informācija labāk paliek atmiņā. Un, visbeidzot, galvenais – domāt pozitīvi, jo no psiholoģiskā noskaņojums un ticības sev arī daudz kas ir atkarīgs.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: