Ventspils poliklīnika biznesa izglītības biedrības ''Junior Achievement Latvia'' rīkotajā karjeras izglītības programmā Ēnu diena, kas šogad norisināsies 6. aprīlī, piedāvā iepazīt fizioterapeita un biomedicīnas laboranta darba ikdienu.

Ventspils poliklīnikā skolēniem piedāvā Ēnu dienā sekot līdzi fizioterapeita un biomedicīnas laboranta darbam, kā arī uzdot interesējošos jautājumus. Fizioterapeits, kura ikdiena aizrit ārstnieciskās vingrošanas zālē, ir fizikālās terapijas speciālists, kas demonstrē un palīdz pacientiem izpildīt dažādus vingrojumus, piemēram, muskuļu funkciju un līdzsvara atjaunošanai vai uzturēšanai, stājas un gaitas korekcijai. Savukārt biomedicīnas laborants ir ārstniecības persona, kas strādā laboratorijā un pieņem analīžu jeb izmeklējamo materiālu, piedalās tā izmeklēšanā, izvērtē un dokumentē iegūtos testēšanas rezultātus.

Lai ēnotu Ventspils poliklīnikas fizioterapeitu vai biomedicīnas laborantu, jāpiesakās Ēnu dienas tīmekļvietnē enudiena.lv. Pieteikšanās vakancēm norit kopš 9. marta un turpināsies līdz 1. aprīlim. Tā organizēta trīs kārtās, un pēc katras kārtas Ēnu devēji trīs dienu laikā apstiprina vai noraida pieteikumus. Savukārt 1. aprīlī skolēni varēs pieteikties atlikušajām vakancēm pie tiem ēnu devējiem, kas izteikuši vēlmi uzņemt skolēnus, kas nevienā no trim pieteikšanās kārtām nav izvēlēti.

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta ''Junior Achievement'' karjeras izglītības programma 1.–12. klašu skolēniem. Tās laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4–6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: