Šodien Ventspils Augstskolā aizvadīta pirmā augstskolas padomes sēde, kuras laikā padomes locekļi pārrunāja sadarbību, kā arī tika ievēlēts padomes priekšsēdētājs un vietnieks.

Padomes sastāvā ir Jānis Vītoliņš un Gaļina Hiļķeviča, kurus ievēlēja Ventspils Augstskolas Senāts, Kristaps Klauss, kuru izvirzīja valsts prezidents Egils Levits, Raimonds Vējonis un Reinis Āzis, kurus izvirzīja Izglītības un zinātnes ministrija.

Sēdē piedalījās Ventspils Augstskolas padomes locekļi, rektors Kārlis Krēsliņš un Senāta priekšsēdētājs Guntars Dreijers. Sēdē Ventspils Augstskolas rektors informēja par augstskolas darbību: studijām, mūžizglītību un zinātni, kā arī tika ievēlēts padomes priekšsēdētājs un vietnieks. Padomes priekšsēdētāja amatā vienbalsīgi izvirzīja un ievēlēja Kristapu Klausu, savukārt vietnieka amatā – Jāni Vītoliņu.

Ventspils Augstskolas padomes sastāvs:

Jānis Vītoliņš - Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs. Jānim Vītoliņam ir profesionālais maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā, vairāk kā trīsdesmit gadu darba pieredze organizācijas vadībā, kā arī praktiskā darba pieredze organizācijas stratēģiskajā un pārvaldības procesu vadībā. Atzīmējams Vītoliņa būtiskais darba ieguldījums, kas veltīts pilsētas infrastruktūras attīstībai, investīciju piesaistei, informācijas tehnoloģiju un izglītības attīstībai.

Gaļina Hiļķeviča – Ventspils Augstskolas Informācijas tehnoloģijas fakultātes asociētā profesore, bakalaura studiju programmas “Datorzinātne” direktore un inženierzinātņu zinātniskā institūta “Ventspils starptautiskais radioastronomijas centrs” vadošā pētniece. Gaļina Hiļķeviča 10 gadus vadījusi Ventspils Augstskolas Informācijas tehnoloģiju fakultāti, kā arī piecus gadus bijusi augstskolas Senāta priekšsēdētāja. Hiļķeviča ieguvusi doktora zinātnisko grādu matemātikā Latvijas Universitātē.

Kristaps Klauss - biedrības “Latvijas Kokrūpniecības federācija” izpilddirektors, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras viceprezidents un SIA “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” padomes priekšsēdētājs. Klausam ir maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā, ko ieguvis Ventspils Augstskolā. Tāpat Klauss darbojas arī Ekonomikas ministrijas Nacionālās enerģētikas un klimata padomē, Zemkopības ministrijas Meža konsultatīvajā padomē, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Klimata politikas apaļajā galdā.

Raimonds Vējonis - Latvijas Basketbola savienības prezidents, politiķis. Vējonis strādājis publiskā sektora vadības augstākajā līmenī, kur vairāk nekā 10 gadus ieņēmis ministra amatu, savukārt no 2015. gada līdz 2019. gadam bijis Latvijas Valsts prezidents. Raimondam Vējonim ir maģistra grāds bioloģijā, ko ieguvis Latvijas Universitātē.

Reinis Āzis - starptautiskā energoresursu uzglabāšanas un pārkraušanas uzņēmuma “VTTI”, "Vitol" grupas biznesa attīstības vadītājs Baltijas jūras reģionā. Pirms tam darbojies vadošos amatos Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā un privātajā sektorā. Reinim Āzim ir doktora grāds vides un enerģētikas inženierijā, ko ieguvis Rīgas Tehniskajā universitātē, un maģistra grāds Rīgas Tehniskajā universitātē un Viļņas Ģedimina Tehniskajā universitātē.

 

Lasi vēl

Komentāri (8)

 • 0
  žurka 19.02.2022, 10:35:09

  Wow, Vējonim arī silta vietiņa atradās!

 • -2
  Cita ventspilniece. 19.02.2022, 11:18:39

  Tam pēdējam no minētajiem gan būtu piemērotāks pilsētas galvenā dārznieka amats.

 • -2
  Kriska 19.02.2022, 13:02:00

  Молодым везде у нас дорога,
  молодым везде у нас почёт

 • -1
  Vadims Kevrelis 19.02.2022, 14:14:36

  Kāds būs šīs padomes atalgojums un kādi ir šai padomei uzdevumi, pienākumi un atbildība.

 • -1
  Kriska 19.02.2022, 14:23:18

  Tas ir valsts noslēpums

 • -2
  VpilsAugstskola 21.02.2022, 16:12:06

  Labdien!
  Pagājušajā nedēļā visās valsts dibinātajās augstskolās ieviesta jauna iekšējā pārvaldības institūcijas – augstskolu padomes. Jauno padomju locekļu atalgojumu nosaka Izglītības un zinātnes ministrija. Turklāt padomes locekļu atalgojums netiks veikts no Ventspils Augstskolas budžeta, bet gan no Eiropas Savienības fonda projekta, kurā valdība paredzējusi šādu finansējumu.

  Augstskolas padome ir atbildīga par ilgtspējīgu augstskolas attīstību, stratēģisko un finanšu uzraudzību, tāpat tai jānodrošina augstskolas darbība atbilstoši tās attīstības stratēģijā noteiktajiem mērķiem.

 • 0
  macro-x 21.02.2022, 17:19:44

  Atalgojums no Eiropas savienības projekta :D Un cik ilgi tad tas projekts darbosies? 1 gads?

 • -1
  Marta P 22.02.2022, 14:39:10

  "Eiropas Savienības fonda projekta, kurā valdība paredzējusi šādu finansējumu" - tik ilgi, cik valdība lems, tik arī būs! Tur jau Augstskola to nelemj.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: