Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvā klātienes mācības atsākt tajās pašvaldībās, kurās 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 ir zemāka par 250 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju, - to paredz IZM piedāvātais reģionālās pieejas princips, kuru šodien vērtē valdība.

Kā liecina Veselības ministrijas valdībai sagatavotā informācija, pašlaik minētais rādītājs zem 250 ir tikai vienā lielajā pilsētā - Ventspilī, kā arī Jaunpiebalgas, Ilūkstes, Alsungas, Dundagas, Ērgļu, Skrundas, Pāvilostas, Mālpils, Mazsalacas, Rucavas, Mērsraga, Aizputes, Kokneses, Rūjienas, Salacgrīvas, Naukšēnu, Salas, Kuldīgas, Pārgaujas, Rojas, Ventspils, Saulkrastu, Durbes, Zilupes un Krustpils novados.

Klātienes mācību atsākšanai skolām būs jāspēj nodrošināt skolēniem arī drošu distanci un pārdomātu kustību, sociālajos tīklos informē IZM parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš.

Pēc viņa sacītā, jaunās prasības paredzēs arī to, ka skolēniem uz skolu jādodas kājām, ar ģimenes personīgo transportu vai skolēnu autobusu.

Znotiņš informēja, ka valdība tiek iepazīstināta ar pieredzi arī citviet Eiropā. Viņš atzīmēja, ka 31. janvārī 19 Eiropas valstīs sākumskolās mācības notika klātienē, bet klātienes mācības visos izglītības līmeņos notika 11 valstīs.

"No šī izriet - mācības klātienē vai attālināti ir politisks lēmums pretēji Veselības ministrijas (VM) un ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa teiktajam. Katrā ziņā izglītība nav būtiskākais saslimšanas katalizators, ja ievēro epidemioloģisko drošību. IZM šodien Ministru kabinetā piedāvās reģionālo pieeju," pauda IZM parlamentārais sekretārs.

Latvijā bija plānots šonedēļ atsākt klātienes mācības vismaz 1. un 2. klasēm, taču augsto saslimstības ar Covid-19 rādītāju dēļ šī iecere pēdējā brīdī ir atlikta. Vecāko klašu skolēni attālināti mācās jau vairākus mēnešus.

Izglītības ministre Ilga Šuplinskas ir uzsvērusi, ka attālinātajās mācībās būtiski samazinās mācību kvalitāte, tāpēc tiek meklētas iespējas atjaunot izglītošanos klātienē.

Šuplinska vērtēja, ka ir sarežģīti cerēt, ka kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 Latvijā drīzumā samazināsies zem 200, lai attiecīgi varētu pārskatīt ierobežojumus, taču psihoemocionālā situācija skolās un ģimenēs arvien samilzt, tāpēc valdība domā par daļēju skolu atvēršanu.

Lasi vēl

Komentāri (6)

 • -7
  Margrieta666 09.02.2021, 16:08:17

  Tātad Ventspils ir vienīgā lielākā pilsēta ar zemu saslimstību!
  Par to paldies mūsu ģeniālajam Vadītājam,visu grūtdieņu un pensionāru Aizstāvim,Tēvam un Skolotājam Biedram Lemberga kungam!

 • -7
  Kriska 09.02.2021, 16:13:47

  Nu beidzot kaut viens loģisks lēmums

 • -9
  Latvija pāri visām! 09.02.2021, 16:52:02

  Ventspilī zemi cipari, ļoti iespējams,
  ir arī tāpēc, ka to neruļī 'daļā' esoši pakariņa partiju (lasi - afēras) biedri.

 • -5
  peace 09.02.2021, 16:54:42

  Vēl jau nu nevajadzētu atsākt klātienē, man gan dēls pamatskolā gan meita vidusskolā ļoti labi apgūst vielu attālināti. No paziņām esmu dzirdējis tikai labas atsauksmes par virtuālo izglītību ārkārtas situācijas laikā.

 • 0
  Aina Heiberga ( ex. Cērpiņa) 09.02.2021, 17:24:42

  Vai varētu uzzināt ,kuras skolas novadā atsāks darbu?

 • -4
  arcus 09.02.2021, 18:05:20

  Neviens nekur neko vēl neatsāks! Pavisam nesen šī "ministre" jau pierādīja, cik var ticēt viņas solījumiem. Visu savu ministrēšanas laiku to vien dara, ka maina savu viedokli reizi divās dienās. Tas pirmkārt! Otrkārt-Iesaku izlasīt vismaz virsrakstu: "IZM piedāvā klātienes mācības atsākt........"! PIEDĀVĀ nevis atsāks... Tā rodas baumas.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: