No 1. jūlija tiks palielināts atbalsts bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem pēc pilngadības sasniegšanas, to piesaistot minimālo ienākumu mediānai un pārskatot katru gadu.

To paredz šodien valdības pieņemtie grozījumi attiecīgajos noteikumos, informē Labklājības ministrijā.

Grozījumi paredz vienreizējo pabalstu patstāvīgas dzīves sākšanai no 1. jūlija noteikt 40% apmērā no minimālo ienākumu mediānas jeb palielināt no 218 eiro līdz 251 eiro, bet bērnam ar invaliditāti kopš bērnības - 60% apmērā no minimālo ienākumu mediānas jeb palielināt no 327 eiro līdz 376 eiro.

Vienreizējais pabalsts sadzīves un mīkstā inventāra iegādei turpmāk tiks pārrēķināts ik gadu, minimālo ienākumu mediānai piemērojot koeficientu 1,7 jeb palielināt no 820,05 līdz 1065 eiro no 1. jūlija.

Savukārt ikmēneša pabalsts pilngadību sasniegušajiem bērniem, kuri turpina mācības, neatkarīgi no sekmju līmeņa, no 1. jūlija būs 20% apmērā no minimālo ienākumu mediānas jeb 125 eiro, bet bērniem ar invaliditāti kopš bērnības - 30% no minimālo ienākumu mediānas - 188 eiro.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Larijs Kukarans 28.06.2023, 10:47:18

    Kārtējais nesaprotams un nevajadzīgs jaunvārds mediānas-mediāns.Varbūt meridiāns?Jūs paši saprotat ko jūs tur rakstāt?Man tāda spalvaina aizdoma,ka ne.Kā Zadornovs teica,tas nekas,ka nesaprotami,galvenais ka labi skan,vai ne?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: