Sākoties jaunajam gadam, valstī minimālā mēneša darba alga noteikta 430 eiro, kas ir par 50 eiro vairāk nekā iepriekš, paredz pērn Ministru kabinetā pieņemtie grozījumi noteikumos par minimālās mēneša darba algas apmēru normālā darba laika ietvaros un minimālās stundas tarifa likmes aprēķināšanu.

Iepriekš Labklājības ministrijā (LM) norādīja, ka, paaugstinot minimālo mēneša darba algu, pieaugs darba devēju izdevumi darbinieku darba algas paaugstināšanai - no darbinieku darba algas 430 eiro apmērā darba devējam paaugstināsies nodokļu maksājumi, tostarp sociālās apdrošināšanas iemaksas par 13,95 eiro un papildus darba algas izmaksas darbiniekam - par 50 eiro.

Savukārt darba devēja darbaspēka izmaksas pieaugs tikai par tiem darbiniekiem, kuriem iepriekš minimālā mēneša darba alga vai alga bija zemāka par nodokļu reformā noteikto minimālo mēneša darba algu, bet darbinieks, kuram palielināsies darba alga no 380 eiro mēnesī līdz 430 eiro mēnesī, iegūs par 57,83 eiro mēnesī vairāk "uz rokas".

Pēc LM paustā, minimālās mēneša darba algas paaugstinājums šādā apmērā, ja tas tiek realizēts vienlaikus ar būtisku darbaspēka nodokļu sloga samazinājumu, nemazinās uzņēmumu ārējo konkurētspēju, kā arī nepasliktinās uzņēmumu finansiālo situāciju, kas īpaši aktuāli ir Latvijas reģionos, kur kopējais darba samaksas līmenis ir ievērojami zemāks.

Vienlaikus ministrija norādīja, ka minimālās mēneša darba algas paaugstināšana uzlabos konkurētspēju tiem komersantiem un kapitālsabiedrībām, kuri maksā nodokļus no darba algas, kas augstāka par minimālo mēneša darba algu un no visas darba algas, salīdzinot ar tiem, kuri maksā nodokļus no minimālās mēneša darba algas, bet pārējo atalgojumu izsniedz "aploksnēs".

LM piebilda, ka minimālās mēneša darba algas paaugstinājums tiek realizēts vienlaikus ar darbaspēka nodokļu sloga samazinājumu, būtiski mazinot šī lēmuma ietekmi uz darbaspēka izmaksu pieaugumu.

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • 0
  gunča 02.01.2018, 12:37:55

  Tas nozīmē,ka daudz kam paaugstināsies cenas.Tātad,izmaiņas cilvēkam,kurš saņem minimālo,nebūs.Var gadīties,ka pirktspēja būs vēl mazāka,jo uz cenu celšanu (it sevišķi pirmās nepieciešamības precēm) kampēji ir nadzīgi.Ja nekas nesadārdzinātos,tad tas būtu apsveicams solis no varas puses.Sākums tad būtu labs,un ja tā turpinātos,tad vispār cepuri nost,bet tagad pat apenes novilks vēl retāk,jo uz poda ies retāk.

 • -5
  krustmateflorence 02.01.2018, 18:28:48

  Es savai kalponei maksāju 2000 euro uz rokas ,un savam privātam šoferim un dārzniekam 3000.
  Man kauns pa mūsu valdību,kas tā par algu, man pārtiku ved no Rīgas no Stockmann veikala.
  Man zeķubikses maksā ap 100euro un kur nu vēl kosmētika,atkal daudzi dzīvos pusbadā,manu prāt minimālai algai ir uz rokas 1000 ,nu tad varbūt izdzīvot kaut kā ir iespējams

 • -2
  gunča 02.01.2018, 20:16:46

  Čau,florence!Novēlu tev šajā gadā tā nopietnāk apārstēties.Šizofrēnija nav izārstējama pilnīgi,bet tā daļēji var,lai nekaitinātu apkārtējos ar savu stulbo uzvedību.Lai tev veicas,un dari visu,lai nenonāktu izolācijā psihslimnīcā uz ilgu laiku.Vai tev tā lielummānija no dzimšanas?

 • 0
  karlito 02.01.2018, 19:34:35

  43Oeiro būtu laba nedēļas alga! To arī visiem novēlu jaunajā 2018gadā!

 • 0
  Larijs Kukarans 02.01.2018, 19:42:31

  No malas paskatoties,latvijā dzīvo bagātnieki un varoņi!Cenas drausmīgas,to var atļauties tikai bagāti cilvēki.Varoņi,kas velk dzīvību neskatoties ne uz ko,vienkārš patriotisms,vai latviska neuzņēmība kaut ko mainīt.Bet,vispār viss šis,kas tagad notiek,ne tikai latvijā,bet pasaulē ir kapitāls līkdeguņu plāns.

 • -2
  krustmateflorence 03.01.2018, 11:56:44

  guņča jūs esiet slims cilvēks,iesaku jums ārstēties.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: