Ventspils pilsētas dome atbalstīja papildu finansējuma piešķiršanu jaunās valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas būvdarbu, kas saistīti ar energoefektivitātes pasākumiem, īstenošanai.

Precizējumi projekta budžetā veikti, pamatojoties uz iepirkuma par tiesībām veikt jaunās valsts Ventspils mūzikas vidusskolas būvdarbus Lielajā laukumā 1, rezultātiem.

Saņemtie pretendentu piedāvājumi pārsniedza sākotnēji plānotās būvdarbu izmaksas. Saskaņā ar atklāta konkursa nosacījumiem, Iepirkumu komisija izmantoja iepirkuma dokumentos noteiktās tiesības samazināt pretendentu piedāvātās līgumcenas, izslēdzot atsevišķas pozīcijas, kas neietekmē projektā sasniedzamos energoefektivitātes rādītājus. Neskatoties uz pretendentu piedāvājumu pārvērtējumiem, piedāvājums ar viszemāko cenu par 7% pārsniedz sākotnēji plānotās būvdarbu izmaksas.

Jau iepriekš ziņots, ka Ventspils pilsētas pašvaldība 29.aprīlī noslēdza sadarbības līgumu ar Kultūras ministriju un valsts Ventspils Mūzikas vidusskolu, kas paredz savstarpēji sadarboties, veikt visas nepieciešamās darbības, kā arī nodrošināt nepieciešamo finansējumu, lai sekmīgi īstenotu valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas attīstības projektu. Lai varētu īstenot ēkas būvniecību rekonstruētajā Ventspils Lielajā laukumā, pērnā gada nogalē veikta būvprojekta tehniskās dokumentācijas izstrāde, bet šī gada18. augustā izsludināts publisks iepirkums par ēkas būvniecību.

Atgādinām, ka valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas pagaidu ēku ekspluatācija nav energoefektīva – pagaidu ēkās kopējais enerģijas patēriņš apkurei novērtēts 150 –170 kWh/m2 gadā, kas, salīdzinot ar paredzētajiem rādītājiem jaunajā ēkā, ir 7 reizes lielāks.

Valsts Ventspils Mūzikas vidusskola ir lielākā Kultūras ministrijas pārziņā esošā kultūrizglītības iestāde ārpus Rīgas, kurā 2016./2017. mācību gadā mācās teju 500 audzēkņi. Skolai nav savu pastāvīgu, profesionālajai darbībai piemērotu telpu jau kopš 2014. gada sākuma, kad tā pārtrauca darbību valstij piederošās, katastrofālā stāvoklī esošajās ēkās Ventspils vecpilsētā. Kopš tā laikā mācību process tiek organizēts vairākās pagaidu telpās dažādās vietās pilsētā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: