14. martā vizītē Ventspils brīvostā ieradās Satiksmes ministrs Kaspars Briškens, lai klātienē ar ostas un pašvaldības pārstāvjiem pārrunātu gan aktuālos nozares jautājumus, gan tālākās darbības iespējas.

Briškens Ventspilī novadīja produktīvu diskusiju par nozares aktualitātēm ar ostas pārvaldes un pašvaldības vadību, apmeklēja Ventspils ostas kapteiņa dienestu, universālo kravu termināli “Stena Line Ports Ventspils”, apskatīja zinātnes un inovāciju centru “Vizium”, videospēļu aksesuāru ražošanas uzņēmumu “Azeron” un mašīnbūves uzņēmumu “Bucher Municipal”.

Satiksmes ministrs īpaši akcentēja Ventspils paveikto rūpnieciskajā attīstībā brīvostas industriālajā zonā. Pakāpeniski attīstot rūpniecību praktiski no nulles divtūkstošo gadu sākumā, Ventspils kļuvusi par trešo lielāko industriālo centru Latvijā, bet produkcijas izlaidē uz vienu iedzīvotāju pārliecinoši ieņem pirmo vietu.

Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs uzsvēra eksportspējīgas Latvijas rūpniecības attīstības nozīmi arī ostu kravu apgrozījuma nodrošināšanā un ieskicēja Ventspils brīvostas nākotnes attīstības redzējumu: “Ventspils ostai no fosilās enerģijas tranzīta ostas, par kādu tā savulaik tika veidota, jākļūst par atjaunojamās enerģijas un vietējo produktu eksportostu. Tas nebūs ne ātri, ne vienkārši, bet mēs skaidri saredzam Ventspils potenciālu iekļauties jaunās ekonomikas procesos, īpaši kļūstot par atjaunojamās enerģijas centru un piedaloties ūdeņraža ekonomikas attīstībā.”

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: