Konkurētspēju Eiropas un arī pasaules tirgū ir apliecinājis mašīnbūves uzņēmums SIA Malmar Sheet Metal, kas veiksmīgi darbojas Ventspils brīvostas industriālajā zonā. Pēdējo gadu laikā uzņēmumam ir izdevies gan palielināt ražošanas jaudu, gan arī piesaistīt jaunus klientus.

Malmar Sheet Metal sadarbojas ar tādiem pasaulē plaši pazīstamiem mašīnbūves zīmoliem kā Volvo, Renault, Scania, Mitsubishi un citiem.

Pateicoties pielāgotai ražošanas infrastruktūrai, stratēģisko resursu nodrošinājumam, regulārai prāmju satiksmei neatkarīgi no gadalaika, kā arī pilsētas pašvaldības un Ventspils brīvostas pārvaldes atsaucībai, pirms vairāk nekā divpadsmit gadiem beļģu uzņēmēji Ventspili atzina par piemērotāko vietu lokšņu metāla apstrādes rūpnīcas izveidei. 2006. gadā pie mums durvis vēra mašīnbūves uzņēmums Malmar Sheet Metal.

Tas ir dinamisks uzņēmums, ko raksturo pastāvīga izaugsme, pārliecināts Malmar Sheet Metal īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Dorsans de Bijšērs. Viņš pastāstīja, ka pēdējo 10–12 gadu laikā uzņēmuma ražošanas apjoms katru gadu ir audzis par vidēji 16–18% gadā. Un ja, piemēram, pašos pirmsākumos – 2006. gadā – uzņēmumā bija nodarbināti astoņi cilvēki, tad šodien to skaits ir audzis līdz 250.

Malmar Sheet Metal ražotne atrodas Ventspilī. Pirms četriem mēnešiem uzņēmums atvēra jaunu ražotni Lietuvā, kur šobrīd nodarbina jau 21 darbinieku. Savukārt Beļģijā un Polijā – tuvāk uzņēmuma klientiem –, atrodas loģistikas centri.

Apgūst jaunu tirgu

Ventspils brīvostas industriālās zonas uzņēmumam pēdējo gadu laikā ir izdevies ne tikai nostiprināt veiksmīgu sadarbību ar jau esošajiem klientiem, bet arī iekarot jaunus tirgus segmentus, piesaistīt jaunus klientus, kā arī sekmēt ievērojami vairāk pasūtījumu no dažādiem pasaules metālapstrādes un mašīnbūves grandiem. Malmar Sheet Metal produktu klāsts ir ļoti plašs – uzņēmums ražo metāla detaļas smagajām automašīnām, bezceļu transporta līdzekļiem, kompresoriem, celšanas iekārtām, kā arī ceļu būves tehnikai. Kopš šī gada Ventspilī tiek ražotas detaļas arī pasaulē pazīstamās Scania markas autobusiem, bet pirms aptuveni diviem mēnešiem noslēgts sadarbības līgums ar vācu uzņēmumu Bomag, kas ir viens no lielākajiem ražotājiem mašīnbūvniecības nozarē, informēja uzņēmuma īpašnieks.

Viņš turpināja, ka Malmar Sheet Metal regulāri un pastāvīgi investē jaunās iekārtās, jaunās tehnoloģijās un cilvēkresursos. 2016. gadā uzņēmuma investīcijas sasniedza 1,5 miljonus eiro, pagājušajā gadā – 1,3 miljonus eiro, bet šogad līdz augusta beigām bija investēti jau 1,4 miljoni eiro. Malmar Sheet Metal ir vienas no Eiropā modernākajām iekārtām. Turklāt nesen iegādāts arī otrs metināšanas robots, ko piegādāja ražotājs ABB.

Kompānijas sirds – darbinieki

Taču svarīgs veiksmīga uzņēmuma priekšnosacījums ir ne tikai augošās investīcijas jaunās un modernās iekārtās, bet arī saliedēta, spēcīga un profesionāla komanda. Uzņēmuma īpašnieks to sauc par kompānijas sirdi. De Bijšērs neslēpa, ka atrast nepieciešamās kvalifikācijas darbiniekus Ventspilī nav viegli.

Par naudu salīdzinoši ātri un vienkārši var nopirkt visu – izejmateriālus, iekārtas, ražošanas ēkas –, bet tas, ko nevar nopirkt, ir cilvēks. «Darbiniekus nevar nopirkt, tos vajag nopelnīt,» uzskata de Bijšērs. Viņaprāt, jebkura uzņēmuma viena no būtiskākajām veiksmes atslēgām ir darbinieki, kas ir gatavi augt kopā ar kompāniju un arī attiecībā uz nākotni – skatīties vienā virzienā.

De Bijšērs jutās gandarīts, ka var dalīties šādos un līdzīgos gadījumos. Viņš pastāstīja par Raivi Balodi – Malmar Sheet Metal ražošanas vadītāju Latvijā un Lietuvā. Uzņēmumam Raivis pievienojies 2007. gadā un darbu sācis kā lāzera operators. Dienu no dienas Raivis kāpis soli pa solim augstāk, un jau šobrīd ieņem augstu amatu.

Par to, ka Malmar Sheet Metal nodrošina karjeras izaugsmes iespējas, liecina arī kāds cits sadzīvisks piemērs. Kompānija nesen meklēja informācijas tehnoloģiju (IT) speciālistu darbam ar IT risinājumiem. Potenciālie darbinieki sludinājumam atsaukušies ļoti kūtri. Taču vadības redzeslokā nonāca informācija, ka vienam no ražotnes darbiniekiem darbošanās IT vidē un nozarē kopumā ir vaļasprieks, ar ko viņš labprāt nodarbojas brīvajā laikā. Un tā konkrētais darbinieks nesen saņēma uzaicinājumu pievienoties Malmar Sheet Metal IT komandai un jau šobrīd ir veiksmīgi sācis darbu. De Bijšērs uzskata, ka svarīgākais ir atvērt acis un prātu, redzēt un ļauties dzīves izaicinājumiem. Un vienīgais, kas jādara, lai būtu iespēja augt kopā ar kompāniju, – cilvēkam ir jābūt ieinteresētam un profesionālam savā nišā un ikdienas darbā, turpināja uzņēmuma īpašnieks. Profesionāli speciālisti, modernas iekārtas un motivācija – tie ir būtiskākie aspekti, kas Malmar Sheet Metal atšķir no saviem konkurentiem.

Jauna atalgošanas sistēma

Pēc de Bijšēra domām, katra uzņēmuma vadītājam mūsdienās ir jāmeklē jauni veidi, jāuztausta jaunas iespējas, kā motivēt darbiniekus un kā visefektīvāk koordinēt darba samaksas sistēmu. Veiksmīgi risinājumi darba samaksas sistēmā sekmēs ne tikai darbinieku motivāciju, bet arī uzlabos attieksmi pret darbu kopumā, viņš piebilda.

Kopš šā gada Malmar Sheet Metal ir ieviestas būtiskas pārmaiņas darba samaksas sistēmā. Līdz šim darba algas apmērs lielākoties balstījās uz nostrādāto darba gadu stāžu un pieredzi uzņēmumā. Citiem vārdiem – jo ilgāk strādā, jo vairāk saņem. Šobrīd darba samaksas sistēma darbojas atšķirīgi – ir ieviesta sešu līmeņu atalgošanas sistēma.

Pirmos trīs mēnešus jaunais darbinieks saņem pamatalgu. Pārbaudes laikā tiek analizēta jaunpienācēja darba ētika, attieksme, motivācija, profesionalitāte. Ja jaunais darbinieks jau pirmajā laikā sevi apliecina no labākās puses un ja viņa paveiktais tiek vērtēts ar labi vai pat ļoti labi, jau pašā sākumā neatkarīgi no darba stāža ir iespēja saņemt pat sesto jeb augstākā līmeņa darba algas likmi. «Manuprāt, ir ļoti svarīgi, ka darbinieki zina, ka viņu darbs tiek novērtēts,» uzskata uzņēmuma īpašnieks. «Profesionālus darbiniekus vajag atbilstoši novērtēt.»

Ventspils dāvā iespējas

Šodien Malmar Sheet Metal raksturo finansiāla stabilitāte. Ražotā produkcija tirgū ir augsti pieprasīta. Kompānija savā izaugsmē līdz šim ir bijusi ļoti stabila. Pēc uzņēmuma īpašnieka domām, tas ir ļoti svarīgs priekšnosacījums veiksmīgai turpmākajai attīstībai. Veroties nākotnē, de Bijšērs atzina, ka Malmar Sheet Metal ir jāsaprot, kāda ir uzņēmuma un pilsētas mērogu attiecība. Lai varētu augt uzņēmums, vienlaikus nemitīgi ir jāaug arī pilsētai. De Bijšērs priecājās, ka Ventspils ir skaista un iedzīvotājiem droša pilsēta. «Ventspilī cilvēkiem ir iespējas,» pārliecināts Malmar Sheet Metal īpašnieks.

Malmar Sheet Metal nodarbojas ar autobusu, kravas automašīnu, būvniecības tehnikas un celtņu šasiju rezerves daļu ražošanu. Rezerves daļas tiek ražotas no lokšņu metāla, veicot lāzergriešanu, locīšanu, metināšanu, apstrādi ar skrošu strūklu, kniedēšanu, gruntēšanu un krāsošanu ar pulverkrāsu. Ventspils ražotnē gatavo detaļas tādiem pasaulē zināmiem zīmoliem kā Volvo, Renault, Scania un arī citiem nozīmīgiem klientiem, kā Caterpillar, Atlas Copco, Komatsu, Dynapac, Mitsubishi. Šobrīd uzņēmums strādā tuvu maksimālajai ražošanas jaudai. Ventspils ražotne savu darbības gadu laikā iekarojusi klientu uzticību, tādēļ pavērušās iespējas ražot vēl plašāku detaļu klāstu. Pie mums top vairāk nekā divi tūkstoši dažāda nosaukuma detaļu. Atgādinām, ka kopš 2012. gada kompānija darbojas jaunajā ēkā Ganību ielā. Ražotnes celtniecībai nepieciešamo zemi uzņēmumam iznomājusi Ventspils brīvostas pārvalde.

Viens no ražošanas pirmajiem posmiem ir lāzergriešana. Šī tehnoloģija nodrošina augstu griezuma kvalitāti.

Lai detaļas taptu gatavas, locīšanas iekārtu operatori veic to locīšanu attiecīgajās formās.

Metināšanas iekārtas nodrošina mūsdienu standartiem atbilstošu veiktspēju un uzticamību.

Lasi vēl

Komentāri (8)

 • 0
  badevrika 09.10.2018, 10:03:12

  Vai ari sievietes var stradat shaja uznjemuma?

 • 0
  Kārlis_ 09.10.2018, 11:36:33

  Vai raksturo arī stabilu atalgojuma paaugstināšanu atbilstoši LV cenu līmenim?

 • -2
  Parko 09.10.2018, 14:36:58

  un kā ar gandrīz tikko esošo bankrotu uzņēmumā?

 • 0
  Egils Liepins 09.10.2018, 17:26:15

  un kā tad ir?

 • -3
  VentspilsMen 09.10.2018, 15:08:57

  Protams, kad arī sievietes var strādāt. Viss atkarīgs no motivācijas un gribēšanas. Un par kādu tieši bankrotu @Vpils tu raksti?! Bija jā krīze, dēļ dažām iekārtām, un tas arī viss.

 • -1
  karlito 09.10.2018, 18:37:01

  Interesants jautājums..kāpēc šis uzņēmums patstāvīgi ir darbinieku,strādnieku meklējumos...?Ja jau viss tik skaisti,darbinieki tiek pienācīgi motivēti,un tt..Ventspils ir maza pilsēta,un cilvēki taču aptuveni zina,kā ir ar darbu un visu pārējo attiecīgajā uzņēmumā..

 • -2
  ^^—^^ 10.10.2018, 08:41:42

  Ir jau cilvēku šlakte - kuriem nekad nebūs labi. Tādi migrē no uzņēmuma uz uzņēmumu un tur arī veidojas zināms skaits vakances. Varbūt ir jaunas vakances. Ja uzņēmums investē, tad kaut kādā brīdī jāseko pārmaiņām - gan darba vides, gan darbinieku pieauguma ziņā. Lai nu Malmaram viss izdodas! Lai izdodas jebkuram uzņēmējam.

 • -1
  jaanism 11.10.2018, 00:26:26

  «Ventspilī cilvēkiem ir iespējas,» hahahahaha šis bija labs. Aizmirsa pieblist vienu lietu. Pacelt algas dabūja tāpēc, ka katru dienu kāds uzraksta atlūgumu, cilvēki masveidā skrien no tās iestādes prom. Kad jūt deguma smaku, tad kaut kas jādara. Bet nu tās kapeikas kuras tur piesvieda klāt likmei bija nu gan smieklīgas - aptuveni 20-30 centu robežās.. Līdz Beļģijas algām kā rāpus līdz Ķīnai

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: