Ventspils brīvostas pārvaldē viesojās Ķīnas Nacionālā radio (CNR) žurnālisti, lai iepazītos ar Ventspils ostu un tās sadarbību ar Ķīnu iniciatīvas ''Viens ceļš, viena josta'' ietvaros.

Šogad iniciatīva svin 5 gadu jubileju. Par godu šai jubilejai CNR, kuram ir 700 miljonu auditorija, augusta beigās ieradās Latvijā, lai tiktos un intervētu Latvijas uzņēmējus un organizācijas, tai skaitā Ventspils brīvostu, un atspoguļotu Latvijas un Ķīnas veiksmīgākos sadarbības piemērus. Ķīnas Nacionālā radio žurnālisti izvēlējās Ventspils ostu kā vienīgo no Latvijas ostām, kuru apmeklēt, un tikās ar Ventspils brīvostas pārvaldnieku Imantu Sarmuli un Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieku Gunti Drunku, lai iepazītos ar Ventspils ostu, ostas piedāvājumu un līdzšinējo sadarbību ar Ķīnu.

Ķīniešu žurnālisti pēc intervijas devās izbraucienā ar ekskursiju kuģīti Hercogs Jēkabs, apskatot Ventspils ostu no Ventas puses. CNR plāno translēt vairākus sižetus par Latviju un tās sadarbību ar Ķīnu, tai skaitā Ventspili un Ventspils ostu.

Ķīnas Jaunā Zīda ceļa iniciatīva ir vērsta uz savienojamības un sadarbības attīstību Eirāzijas kontinentā. 2015.gadā martā Ķīnas puse izstrādāja visaptverošo dokumentu minētās iniciatīvas realizācijai, kas paredz veicināt sadarbību starp Eiropas, Āzijas, un Āfrikas valstīm visdažādākās jomās.

Lasi vēl

Komentāri (1)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: