Sestdien, 27. aprīlī, visā Latvijā un arī Ventspilī jau 17 gadu pēc kārtas notiks Lielā Talka ar vadmotīvu “tīri-zaļi-ilgi”. Ventspils pašvaldība aicina ikvienu piedalīties talkā, lai saglabātu Latviju tīru un zaļu arī nākamajām paaudzēm, un kopīgiem spēkiem sakoptu pilsētas zaļo apkārtni – parkus, pamežus un piejūras zonu.

Lielā Talka tuvojas un ir pēdējais brīdis pieteikties talkošanas vietai. Visiem talkotājiem (gan fiziskām personām, gan uzņēmumiem), kuri jau zina vietu, kuru vēlētos sakopt, nepieciešams to reģistrēt ŠEIT!, izvēlēties Ventspils pilsētu un ierakstīt izvēlēto talkošanas vietu. Talkotājiem, kuri ļoti vēlas veikt ieguldījumu apkārtējās vides labiekārtošanā un teritorijas sakopšanā, bet nezina, kur to vislabāk izdarīt, nepieciešams zvanīt uz Ventspils Komunālo pārvaldi talkas koordinatoram pa tel. 63620962, lai uzzinātu par talkošanas vietu iespējām. Ventspils Komunālā pārvalde talkas dalībniekus nodrošinās ar bezmaksas maisiem. Iepriekš nepieciešams saskaņot vietu, kur pēc talkas tiks novietoti talkošanas laikā piepildītie maisi, lai tos būtu ērtāk savākt un aizvest.

Lielās Talkas idejas autore ir rakstniece Anna Žīgure, bet pati ideja aizgūta no igauņiem, kas vides sakopšanu valsts mērogā rīkoja 2008. gada 3. maijā. Visas trīs Baltijas valstis 2008. gadā ar Talku savā zemē aicināja sniegt dāvanu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas 90. gadskārtā, sakopjot savu zemi. Ja 2008. gadā Lielā talka aizsākās kā kopīgs darbs, vācot atkritumus, tad šodien ar prieku varam atzīt, ka pūliņi ir bijuši tā vērti. Atkritumu skaits samazinājies uz pusi, un daudzviet tie vairs nav atrodami. Cilvēki iesaistās koku un puķu stādīšanā, pagalmu izdaiļošanā, putnu būrīšu un soliņu izgatavošanā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: