Šodien ap plkst.12 īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi saglabājas Pierīgā, Kurzemē un Vidzemes piekrastē, informē VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) pārstāvji.

Sniega un sniegputeņa dēļ ļoti apgrūtināti braukšanas apstākļi saglabājas Ventspils šosejas (A10) posmā no Rīgas līdz Kūdrai un no Strazdes līdz Usmai, Liepājas šosejas (A9) posmā no Blīdenes līdz Liepājai, uz šosejas Liepāja-Lietuvas robeža (Rucava) (A11) visā garumā, uz Tallinas šosejas (A1) visā tās garumā, Vidzemes šosejas (A2) posmā no Rīgas līdz Līgatnei, Valmieras šosejas (A3) posmā no Murjāņiem līdz Braslas tiltam.

Tāpat ļoti apgrūtināti braukšanas apstākļi ir visā Rīgas apvedceļa (Salaspils-Baltezers) (A4) garumā, Jelgavas šosejas (A8) posmā no Rīgas līdz Olainei, Bauskas šosejas (A7) posmā no Rīgas līdz Iecavai, kā arī Daugavpils šosejas (A6) posmā no Rīgas līdz Salaspilij.

Ļoti apgrutināti braukšanas apstākļi arī uz reģionālajiem un vietējiem autoceļiem Talsu, Skrundas un Saldus apkārtnē.

Visā pārējā Latvijas teritorijā uz autoceļiem braukšanu var apgrūtināt sniegs, vietām arī apledojums. Visā valstīt sniegotos ceļa posmu attīra no sniega, slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Uz autoceļiem strādā 86 tehnikas vienības. Grants segumu ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu.

Jāņem vērā, ka snigšanas laikā sniega kārta un apledojums veidojas atkārtoti un LVC aicina plānot papildu laiku ceļam, izvēlēties braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu un ieturēt lielāku distanci. Uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā, sākumā strādājot uz galvenās, tad reģionālās un pēc tam uz vietējās nozīmes autoceļiem. Uzturēšanas darbu mērķis ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču ar tiem nevar novērst ziemu.

Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots līdz pat 24 stundām.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • 0
  kalambūrs 14.12.2022, 12:51:17

  labdien ventspils dome!!! vai vispār dome izskata tādu lietu ka sniega izvešanas nom pilsētas? cik ilgi turpinasies bardaks ar sniegu kaudzem uz ielam|?

 • -2
  P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 14.12.2022, 16:54:51

  Labdien! Vadoties pēc laika prognozes, sākot no nākamās nedēļas ir gaidāms atkusnis. Sniega izvešana ir ļoti dārgs pasākums un to dara tika ārkārtas nepieciešamības apstākļos. Ņemot vērā to, ka drīzumā iestāsies atkusnis, tad šobrīd nav lietderīgi to veikt.

 • 0
  Covid 19-23.ventspils.lv 14.12.2022, 18:27:47

  >>P/i "Ventspils Komunālā pārvalde"
  Redz,ko vajag iegādāties:
  https://www.youtube.com/watch?v=gKVU3Oc0rIE

 • 0
  kalambūrs 14.12.2022, 18:49:13

  a ta mēs tagad stradajam,gaidam atkusni,viss maksa dārgi bet kur paliek iedzīvotaju nodokļi par netīrītam ielam un iekšpagalmiem?

 • -1
  Marta P 15.12.2022, 15:49:12

  Gribi teikt, ka neesi redzējis, ka ielas tīra? Vispār ārā esi bijis!?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: