Šonedēļ jūras krastā periodiski tiek izskalotas brūnaļģes un veidojas to sanesumi. Lai atpūtniekiem uzturēšanās pludmalē būtu pēc iespējas patīkama, pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' krastā izskalotās aļģes regulāri savāc un izved.

Aļģu parādīšanās Ventspils piekrastē nav raksturīga visu peldsezonas laiku, taču ir ierasta un ikgadēja parādība, kas novērojuma, mainoties vēja stiprumam un virzienam. Krastā izskalotās aļģes tiek sagrābtas un pēc tam ar traktortehniku tiek izvestas no Ventspils pludmales teritorijas.

Trešdien, 20. jūlijā, Zilā karoga pludmalē, no Dienvidu mola līdz sērfotāju zonai, tika savāktas un izvestas divas tonnas aļģu, savukārt ceturtdien, 21. jūlijā – piecas tonnas. Abās dienās Ventspils pludmalē strādāja viena traktortehnikas vienība.

Cilvēku veselībai un drošībai brūnaļģes ir nekaitīgas, taču, tām sadaloties, rodas nepatīkama smaka, kas var radīt diskomfortu.

Pludmales sakopšanas darbu laikā atpūtnieki tiek aicināti būt saprotošiem īslaicīgu neērtību gadījumā!

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • 0
  Pilsēta Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Atceros kādreiz bērnībā kaimiņu tantes pēc vētras gāja uz jūru un vāca aļģes dārziņa mēslojumam. Teica ka esot labāks pat par govs mēsliem.

 • 0
  Larijs Kukarans Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Es arī viņas izmantoju,tiešām labs mēslojums augļu koki un ogu krūmi aug griezdamies.

 • -1
  Barons (Freiherr von ...) Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Aber vai tōs Jūr Sūds varet kur nebut izmantot ekš pilset?
  Senak tō Zvejniek bij sūdot savs Lauciņs,le zinat.
  Vai nevaret likt uz Voldiņplac (Lielo laukum) puķ Dōb?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: