Atsaucoties uz iedzīvotāju ierosinājumiem, Ventspils pilsētas domes Ekonomikas un budžeta komisijas sēdē, tika atbalstīts ierosinājums Ostas ielā ''Piemiņas laukumā'' veikt veloceliņa seguma izbūvi 60m garumā.

Ventspils pašvaldības iestāde ''Komunālā pārvalde'' plāno veloceliņa izbūvi realizēt šī gada ietvaros, ja laika apstākļi tam būs labvēlīgi. Projekta ietvaros paredzēts izbūvēt veloceliņa segumu līdzšinējā apaļakmens bruģa seguma vietā, caur zemes gabalu ''Piemiņas laukumā'' pie pieminekļa jūrniekiem un zvejniekiem.

Līdzšinējais apaļakmens segums apgrūtināja pārvietošanos no veloceliņa pie ''Ceļojošās govs'' Ostas ielas promenādes un Pils ielas krustojumā, līdz veloceliņa turpinājumam uz jauno Ostas ielas promenādi gar vēsturiskajām Ostas darbnīcām.

Saskaņā ar Latvijas Valsts ceļu sniegtu informāciju Ventspilī kopējais gājēju un velosipēdistu ceļš ir sasniedzis jau 65,3km garumu. Salīdzinoši Rīgā velosipēdistu un gājēju ceļš ir tikai par 2,9km garāks, nekā Ventspilī. Ventspils pilsēta turpinās darbu pie veloceliņu attīstības pilsētā, tādejādi tuvāko gadu laikā plānojot sasniegt garāko gājēju un veloceliņu posmu Latvijā.

Lasi vēl

Komentāri (24)

 • -2
  E.K. Pirms 4 dienām, 6 stundām

  Baigā māksla izbūvēt - sadalot ietves uz pusēm.

 • -12
  Guntis6060 Pirms 3 dienām, 1 stundas

  Baigā māksla - sēdēt -pirst dīvānā un spriest par darbiem kurus nesajēdz

 • -1
  Nah Nahs XIII Pirms 4 dienām, 6 stundām

  Abet tāds apaļo akmeņu bruģis savulaik tak bija galvenais seguma veids visur pilsētā!
  Vai tagad cilvēki palikuši fērlīgāki?
  Tad gādājiet,lai tas tiešām būtu VELOceliņš,un gājējiem uz tā nebūtu tiesības atrasties.

 • -10
  Guntis6060 Pirms 3 dienām, 1 stundas

  Vēl viens idiņš.PA riteņbrauc daļu gājēji var droši staigāt.Tavi riteņgrauzēji var nesapņot ka tā nebūs.

 • -2
  Janis Zvejnieks Pirms 4 dienām, 3 stundām

  Vai to apalakmen,ko nems ara , vares dabut iegadaties ?Mana seta vi$ but smuk izskatities un mazbernam a ricuk braukt ari but pa pirmo klass.

 • -2
  .Panzerfaust 60 Pirms 4 dienām, 2 stundām

  Diez,kur palika viss tas lielais apaļakmeņu bruģa lērums,kad vecpilsētā mainīja segumu?

 • -1
  Nargiss Pirms 4 dienām, 1 stundas

  Nez Lisenko kompānija, Rindas 23 "aizņemto“ akmeni ieguldīs šajā objektā, vai kā?!

 • -5
  haimens Pirms 2 dienām, 12 stundām

  Nargiss, kāds tavuprāt Lisenko ir sakars Ostas ielā izbūvējamo veloceliņu?
  'Rindas 23 koplietošanas teritorijas labiekārtošana' un 'Veloceliņa izbūve Ostas ielā' ir divi pilnīgi atšķirīgi objekti ar pilnīgi atšķirīgu izmantojamo bruģakmens materiālu (tipu).
  Kā arī, Jums teritoriju būvēja Ostas celtnieks, nevis Lisenko.

 • 0
  Kriska Pirms 4 dienām, 1 stundas

  Rindas 23 notīrīti akmeņi smuki salikti 2 kaudzes. Izskatās uz palikšanu

 • -4
  Markuss2 Pirms 3 dienām, 22 stundām

  Ventspilī ļoti nepareizi būvē veloceliņus. No tiem 60km tikai pavisam neliela daļa ir normāli. Novilkt strīpas uz trotuāra vai ielikt dažādu krāsu bruģi nav nekāda māksla, kur nu vēl materiāla izvēle... Un tad brīnās,kāpēc velosipēdisti brauc pa braucamo daļu. Par sašķaidītiem stikliem,kas mēnešiem guļ uz galvenajiem velo/gājeju ceļiem, vispār nerunāšu.

 • -14
  Marta K. Pirms 3 dienām, 12 stundām

  Markuss, kur tad mēnešiem ir šie sašķaidītie stikli? Kāda adrese? Kāpēc neesat ziņojis atbildīgajiem dienestiem?
  Un kur veloceliņi izbūvēti nepareizi? Konkrētas adreses studija!!!
  Kā ziņā rakstīts, pārbūve tiek veikta pēc iedzīvotāju ierosinājuma. Var būt ierosiniet, nevis sūdzieties forumā par kaut ko, nezin ko, ko redzējušas tikai jūsu acis!

 • -3
  FerdinanTs. Pirms 3 dienām, 6 stundām

  Veloceliņu vislabāk iekārtot kā veloceliņu,nevis apvienotu ar gājējiem atvēlētu daļu.Tad varētu strikti noteikt katrai grupai savas tiesības un pienākumus.
  Lai droši varētu braukt virsū gājējam uz veloceliņa.Un otrādi-lai gājējam būtu visas tiesības censties nogrūst gar zemi velosipēdistu,kurš neievēro gājēju priekšrocības.

 • -10
  vajag Pirms 3 dienām, 4 stundām

  nu nekur riteņbraucēji nedala ceļu ar gājējiem velojoslai ir jādala ceļš ar auto

 • -5
  P/i "Komunālā pārvalde" Pirms 1 dienas, 11 stundām

  Lūdzam sniegt precīzu vietu un fotouzņēmumu, kur tika piefiksēti stikli uz gājēju celiņu vai veloceliņu. Pretēji tam mums ir pamats domāt, ka tā ir dezinformējoša informācija sabiedrībai. Gājēju celiņi un veloceliņi regulāri tiek tīrīti ik rītu mehāniski, kā arī to uztur atbildīgie sētnieki.
  Atbildot uz “FerdinanTs.” Ierosinājumu iekārot veloceliņu kā atsevišķu brauktuvi, nevis apvienotu ar gājēju celiņu, vēlams norādīt, ka pie nelielas velo satiksmes ikdienā, netiek nodalīts veloceliņš no gājēju celiņa. Ventspilī nav tik izteikta gājēju un velobraucēju intensitāte, lai apvienotajos celiņos velobraucēji nevarētu tikt garām gājējiem. Gadījumā, ja gājējs nedzird velobraucēju, velobraucējam ir iespēja ar zvaniņu signalizēt gājējam. Tāpat, gadījumā, ja ir kāda vieta pilsētā, kur nav iespējams apmainīties vietām, lūdzam mūs par to informēt.

 • -7
  Marta K. Pirms 1 dienas, 8 stundām

  Markuss, kur tad palikāt ar nenotīrītajiem velo celiņiem? Nevarat atrast, ko? Kārtējais “viss slikti” bļāvējs, kurš tiklīdz lūdz ko precizēt no diskusijas pazūd!

 • 0
  еs Pirms 1 dienas, 6 stundām

  ''kurš tiklīdz lūdz ko precizēt no diskusijas pazūd!''

  Vai visiem lietotājiem visās diskusijās jāpiedalās 24/7?

 • 0
  FerdinanTs. Pirms 1 dienas, 4 stundām

  >>P/i "Komunālā pārvalde"
  ...ar zvaniņu signalizēt gājējam?
  Bet ko darīt ja PRETĪ pa velojoslu nāk čigānu bars-tēviņš,pāris mātītes un čigānēni?Un ceļu griezt i nedomā?
  Par bīstamām vietām-viena tāda vieta ir Dzintaru/Embūtes ielu stūris,kur pagrieziens turpat 90 grādu leņķī un nav pārredzams.Brauc/ej un zīlē,kas tev būs pretī-gājējs uz veloceliņa vai velosipēdists uz gājēju daļas...

 • 0
  Markuss2 Pirms 1 dienas, 1 stundas

  Martai
  Pārventā uz Embūtnes ielas pie Ikki(pie iebrauktuves deviņstāvu dzīvojamā zonā), stāv jau vairākas nedēļas.
  Celtnieku iela, 20 metrus no krustojuma ar Talsu ielu.
  Gaisa tilts, kur spraugās ir mazi stikla gabali,jo mašīna tur klāt netiek.
  Bija vēl daudz, nevaru atcerēties visas vietas. Nevainoju Ventspils struktūras tajā,ka Ventspilī dzīvo daudz alkoholiķu un atsaldeņu,bet Ventspilī tiešām ir diezgan daudz sašķaidītu stiklu uz ielām,pat salīdzinot ar citām pilsētām.

  Par parastajām gājēju ietvēm- tur stiklu vēl vairāk. Pastaigā pa jebkuru vietu,kur čigānu nedaudz vairāk:)

 • 0
  P/i "Komunālā pārvalde" Pirms 10 stundām, 29 minūtēm

  Paldies par Jūsu atbildi! Lūgsim atbildīgiem dienestiem, kas veic ietvju un veloceliņu uzturēšanu, pastiprināti pievērst uzmanību ietvju spraugām. Savukārt Embūtes un Dzintaru ielas ietves stūrī izskatīsim iespēju par permanentā marķējuma uzklāšanu. Paldies par ierosinājumiem un iesaistīšanos pilsētvides uzlabošanā!

 • -1
  Marta K. Pirms 8 stundām, 42 minūtēm

  Šādos gadījumos vajag ziņot dienestiem, nevis forumā. Ir arī sos aplikācija, kur dienesti uzreiz saņem ziņu un tajā var arī foto pievienot.
  Pilsēta taps sakārtota,tad ja informēsim atbildīgos dienestus par vandāļu sastrādāto, ne tad, ja pukstēsim forumos.

 • -1
  Marta K. Pirms 8 stundām, 38 minūtēm

  @es - nejau 24/7, bet ja jau forumā komentē,ka viss slikti,tad šķiet, ka ik pārdienas jau paskatās. Un re- pateica, kur nekārtības un komunāļi jau pārbauda. Tas taču ir lietderīgāk kā tikai teikt, ka viss netīrs, viss slikti.

 • -8
  žurka Pirms 3 dienām, 2 stundām

  Ja jums nepatīk veloceliņi Ventspilī, iesaku pabraukt ar velo cauri Rīgai, it sevišķi pāri Vef tiltam. Te tiešām nav par ko sūdzēties. Galvenais ir cieņa vienam satiksmes dalībniekam pret otru, tas ir tas, kas šeit pietrūkst.

 • 0
  Janis Zvejnieks Pirms 1 dienas, 2 stundām

  Nu tanilaika,kad es tos pedals ta kartig griez un tad velocelin nebij,tad mes tur kur brauc katr dien un redzej ka var sadurt to riep,pa$ novac :)kartigs $opers jau ar, ja redz stavieta skruv vai nagl,tad aizvac to.Ka teic mans faters, roks jau pie dirs nav pieaugu$ :) Un ta ari tie komunalnik nepateic,kur ta to iznemto apalakmen, pec tam liks ?

 • 0
  Janis Zvejnieks Pirms 3 stundām, 9 minūtēm

  Tads cujs,ka kads no tiem komunalnikiem,grib to apalakmen ieraut nasis :)nebuves kads maj ?pamatiem ir pa pirmo sort. Jautajums paliek atklats.Kur liksiet iznemtos akmenus ?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: