Ir uzsākti Jāņa Fabriciusa pieminekļa restaurācijas darbi, kuru laikā tiks atjaunots pieminekļa vizuālais un tehniskais stāvoklis, kā arī tiks novērsta turpmāka bojājumu veidošanās.

Jānis Fabriciuss (1877. gada 26. jūnijs —1929. gada 24. augusts) bija latviešu strēlnieks, Sarkanās armijas komisārs. Pirmais komandieris Sarkanajā Armijā, kurš apbalvots ar četriem Sarkanā Karoga ordeņiem. Pieminekli Jānim Fabriciusam uz Pils un Akmeņu ielu stūra atklāja 1954. gadā.

Pieminekļa restaurācijas darbu ietvaros tiks veikta akmens virsmu tīrīšana, bojāto šuvju un elementu atjaunošana, pieguļošā bruģa ieklājuma izlīdzināšana, deformēto bloku un pamatnes nostiprināsana, kā arī to pulēšanas darbi. Pulētās daļas tiks pārklātas ar mikrokristālisko vasku. Restaurācijas darbus veiks eksperts, restaurācijas speciālists, restaurators ‒ meistars Ivo Graudums.

Lasi vēl

Komentāri (18)

 • -8
  Nah Nahs VI 02.07.2019, 18:49:51

  Kāds sakars šim boļševiku komisāram ar tagadējo Ventspili?
  Vismaz zvaigzni no puļķīšcepures vajadzēja nokalt...
  Vislabāk būtu piedāvāt to pieminekli Zlēku pagastam,lai uzstāda pie sevis.

 • -5
  Nah Nahs VI 02.07.2019, 20:01:03

  No Vikipēdijas:
  "1918. gada decembra beigās Fabriciuss kā 2. Novgorodas strēlnieku divīzijas komisārs piedalījās Inčukalna kaujā pret Latvijas zemessardzi Latvijas brīvības cīņu sākumā. No 1919. gada februāra kā 10. strēlnieku divīzijas komisārs piedalījās kaujās ar Igaunijas armiju."

  Viela pārdomām...

 • -8
  Guntis6060 02.07.2019, 20:44:18

  Tad ta jaunums.Bez Wikipēdijas un tevis cilvēki tāpat zin vēsturi.Vismaz tie ,kuri mācījās 80-tajos.Ja kādam ir interese un nezin tad paši var interneta vietnēs aplūkot informāciju.Savulaik skolā,kopā ar draugiem lipinājām šim pie mutes ''benčikus'' ar plastilīna palīdzibu.Un ne tikai to vien darījām.Skolā stāvēja arī šim veltīts krūšutēls.

 • -7
  Prof.Preobraženskis IV 03.07.2019, 05:11:01

  Jaunums vai nejaunums,bet iemesls diskusijai,vai šādam piemineklim ir vieta pilsētā!
  Tā vietā.lai to demontētu,tiek organizēta restaurācija.
  Pie varas esošam komunistu funkcionāram,protams,tā šķiet vajadzīga.

 • -6
  Nif nifs 03.07.2019, 09:31:07

  Kāpēc viss būtu jādemontē? Pārrakstīsi vēsturi?

 • 0
  Pipars 03.07.2019, 07:47:19

  Piemineklis 3 viriem Raiņa un Lauku ielu krustojumā arī prasas pec remonta,visa postamenta apakša nodrupusi.
  Tieši šie vīri bija cinītāji pret carisma un vācbaronu diktaturu.

 • 0
  P/i "Komunālā pārvalde" 03.07.2019, 09:33:21

  Informējam, ka pagājušā sestdienā jau tika veikti 1905. gada revolucionāru pieminekļa tīrīšanas un sakopšanas darbi.

 • -10
  Guntis6060 03.07.2019, 08:17:15

  Tika norādīts citam tavam nikneimam,kažoku mainītāj,tāpēc ar to pašu viepli arī varēji komentēt atkal.Ja tev lauciniek pretenzijas pret pieminekli tad dodies ar protesta akciju vai iesniegumu uz Ventspils domi nevis pīksti savā lauku šķūnī,feodālisma atbalstītāj.Ja nevari to izdarīt tad sēdi klusi savos laukos un nebāzies pilsētas lietās.

 • -8
  tery 03.07.2019, 08:48:13

  Es uzskatu, ka piemineklis tāpēc jau ir piemineklis, ka tā ir mūsu vēsture. Lai kā, bet tā ir mūsu vēsture. Bija tādi laiki. Bija. to mēs nevaram izsviest, aizmirst, izlikties, ka nav bijis. Tādēļ piemineklim jāstāv tur, kur tas ir uzstādīts. vai jums, pieminekļu novācēji ,neliekas, ka arī tas pieder pie mūsu pilsētas kopskata? Un vēl viens - graut un iznīcināt pieminekļus nekad nav bijusi laba zīme. Tā var sagraut sevi pašu. Jā, protams, arī tas piemineklis pie 6.vidusskolas ir jāsakopj un arī jāatstāj.

 • -8
  Nif nifs 03.07.2019, 09:32:52

  Piekrītu, tery. Manuprāt arī Gagarina galvu vajadzēja atstāt, vai arī salikt kopā ar ļeņinekļiem kādā parkā, kur tos var apskatīt. Vēsturi izdzēst nevar.

 • -2
  Mimmīte 03.07.2019, 09:35:57

  Varbūt atjaunot lielā laukuma "voldiņu"!Tikai jāuzliek hūte!!!

 • 0
  Larijs Kukarans 03.07.2019, 16:58:02

  Ārdīt protams nevajag,varēja vienkārši visus šos krievu laika bŗīnumus novietot atsevišķā vietā.Uztaisīt tādu,kā muzeju,zem atklātas debess.Tā ir vēsture,kāda nu viņa bija,tas ir cits jautājums,atstāt viņus,ka vēstures lieciniekus.Ārdīt un nojaukt ir vienkaršākais ,saglabāt vajag.

 • -1
  Pipars 03.07.2019, 18:28:37

  Leiši kā vienmer apsviedigāki,jau uztaisijuši -http://grutoparkas.lt/ru_RU/

 • -5
  arcus 06.07.2019, 09:24:13

  Jā, bet vai vienmēr mums jādara tieši tāpat kā leiši un igauņi? Kur mūsu pašu iniciatīvas?

 • -1
  Bo 06.07.2019, 17:12:56

  Nebūtu slikti pie tāpieminekļa pielikt plāksni par kādiem "varoņdarbiem"tad viņš tos ordeņus saņēmis. Mums vēl ir Pionieru un Mičurina ielas. Pionieru iela droši vien par godu sarkano fašistu bērnu organizācijai. Bet Mičurinu es pazīstu kā bioloģijas skolotāju kas uzpotēja bumbieri uz ābeles. Bet nav nekā par ļatvijas un mūsu novada patriotiem.Bravissimo!!!

 • -2
  Prof.Preobraženskis IV 06.07.2019, 18:24:29

  Par Pionieru ielu var padiskutēt,jo ar tādu nosaukumu tika apzīmēti arī jauno zemju pirmie apguvēji tai pašā Amērikā.
  Tad jāpapēta,kādā gadā šāds nosaukums konkrētai ielai iedots.Ja Psrs okupācijas laikā-skaidra lieta,kam par godu.Bet diez vai tagad vērts pacelt jautājumu par nomaiņu-pie varas tak komunistu funkcionārs,kam vēl svētā piemiņā aizgājušo laiku godība...
  Kas attiecas uz Fabriciusa bļendukiem-to pirmo šis esot saņēmis akurāt par kaujām pret Latvijas zemessardzi un Igaunijas armiju...

 • -1
  Maksis 06.07.2019, 20:35:26

  Man liekas, ka Fabriciusa un trīs revolucionāru pieminekļu uzturēšana un remontēšana ir pilnīgi lieks pasākums. Tiešām labāk tos aizvākt un vietā uzsliet ko citu. Nepiekrītu tiem, kuri saka, ka vēsture ir vēsture un tāpēc visam jāpaliek, kas ir bijis. Pieminekļi ir gāzti visos laikos, mainoties valsts iekārtām. Kāda jēga no tādiem pagātnes rēgiem, ja vidējā paaudze, nerunājot nemaz par jauniešiem, īsti nemaz nezina, kas tie tādi, kuriem pieminekļi uzslieti. Un pareizi, ka nezina. Ir citas personības Latvijas vēsturē, kas būtu pelnījušas pieminekļus. Un ko stāstīt bērniem vai tūristiem, kuri prasīs, kas tas Fabriciuss tāds bijis un ar ko tik ievērojams?

 • -4
  keda 07.07.2019, 10:17:58

  Ja nemaldos, Pionieru iela bija vēl pirms 40 gada, bet pieminekļus atstāj, jo tie ir kādu tur zināmu tēlnieku darbi. Turklāt tie revolucionāri jau toč nebija nekādi sliktie puikas, tak 5 gada :)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: