Šā gada garākā diena būs piektdiena, 21. jūnijs, bet īsākā nakts - nakts no piektdienas uz sestdienu.

Saskaņā ar datiem no ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes Saules kalkulatora saulgrieži būs 21. jūnijā plkst.18.54, kad saule sasniegs lielāko attālumu uz ziemeļiem no debess ekvatora. Tad Zemes ziemeļu puslodē iestāsies astronomiskā vasara.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotajai informācijai meteoroloģiskā vasara Latvijā vidēji sākās 17. maijā jeb mēnesi agrāk nekā ierasts, taču nedēļu vēlāk nekā pērn. Par meteoroloģisko vasaru dēvē periodu, kurā vidējā gaisa temperatūra caurmērā ir augstāka par +15 grādiem.

Saulgriežu dienas garums Latvijā būs no 17 stundām un 33 minūtēm. Īsākās nakts ilgums būs no piecām stundām un 48 minūtēm valsts tālākajā ziemeļu punktā, līdz sešām stundām un 28 minūtēm valsts tālākajā dienvidu punktā.

Pēc saulgriežiem naktis kļūs arvien garākas, bet dienas - īsākas. 22. jūnijā dienas garums būs par divām sekundēm īsāks, Pēterdienā saule spīdēs sešas minūtes mazāk, bet pēc mēneša dienas garums būs sarucis par stundu.

Gada īsākajā naktī gaidāms silts laiks, vietām iespējams lietus, arī pērkona lietusgāzes.

Šonedēļ siltas dienas mīsies ar karstām un nokrišņi būs reti, dominēs lēns vējš.

Jaunākā "Global Forecast System" un arī Lielbritānijas "Met Office" prognoze rāda, ka 23. un 24.jūnijā būs ciklons un lietus, citas prognozes vēsta par Jāņos iespējamu anticiklonu - sausu un saulainu laiku.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: