Pašvaldībām būs rūpīgāk jāvērtē, vai izsniegt atļauju koku ciršanai autoceļu malās, paredz grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par koku ciršanu ārpus meža, kurus ceturtdien plānots nodot starpinstitūciju saskaņošanai.

Zemkopības ministrija (ZM) norāda, ka pērn vasarā satiksmes ministram valdība uzdeva iesniegt Valsts kancelejā izskatīšanai plānu turpmākai rīcībai, lai ceļu būves, rekonstrukcijas un citos darbos nodrošinātu saudzīgu attieksmi pret valsts kultūrvēsturisko ainavu. Izvērtējot esošo situāciju, Satiksmes ministrija (SM) konstatēja, ka pašvaldības, kas atbilstoši noteikumiem par koku ciršanu ārpus meža izsniedz atļauju koku ciršanai gar autoceļiem, koku ciršanas iesniegumu izvērtēšanai nepievērš pietiekamu uzmanību - iesniegumu izskatīšanā nepiesaista ekspertus un neveido koku ciršanas komisijas.

Izmaiņas noteikumos paredz, ka pašvaldībām, izvērtējot iesniegumus koku ciršanai ārpus meža, būs jāizveido koku ciršanas komisija gadījumos, ja kokus būs paredzēts cirst gar autoceļiem. Komisijā būs jāpieaicina satiksmes drošības jomas speciālistu un arboristu, kā arī, ja nepieciešams, sugu un biotopu aizsardzības jomas ekspertu un (vai) citas atbilstošas nozares ekspertu.

Izsniedzot atļauju koku ciršanai ārpus meža, pašvaldībai būs jāizvērtē to ciršanas atbilstība ne tikai ēku, bet arī autoceļu ekspluatācijas un drošības apstākļiem. ZM skaidro, ka šādas izmaiņas paredzētas, ņemot vērā to, ka tuvu pie autoceļiem augoši koki var nodarīt būtiskus bojājumus autoceļu konstrukcijai, piemēram, koku saknes, ieaugot autoceļu seguma konstrukcijās, var samazināt autoceļa seguma nestspēju, kā arī koku saknes var izcilāt un salauzt asfaltbetona segumu.

Grozījumi MK noteikumos "Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža" vēl jāskata valdībā.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • 0
  Cuca 23.01.2019, 15:21:10

  Mnjā, privātais vairs koku necirtīs. Nez tas atturēs pašu pašvaldību gāzt kokus?

 • 0
  Kurzemnieks 23.01.2019, 19:06:49

  būs jāizveido koku ciršanas komisija gadījumos, ja kokus būs paredzēts cirst gar autoceļiem.
  -----
  plānā galdiņa urbēju komisija - būtu atbilstošāks nosaukums.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: