Daudzviet Latvijā ūdenstilpnes jau ir brīvas no ledus, tomēr ūdenstilpnes vietām klāj trausls un plāns ledus. VUGD brīdina, ka šobrīd atrasties uz ledus ir ārkārtīgi bīstami, tas apdraud cilvēka veselību un dzīvību.

Ņemot vērā siltos laikapstākļus, turpinās strauja ledus kušana. Vietās, kur ūdeni klāj ledus, tas ir trausls, ļoti plāns un nevienmērīgs. Krasta līnijas daudzviet jau ir brīvas no ledus.

VUGD aicina zemledus makšķerniekus vairs nekāpt uz ledus, jo šobrīd tas jau ir ārkārtīgi bīstami dzīvībai. Svarīgi ir arī vecākiem pārrunāt ar bērniem ledus bīstamības jautājumus un kāpšanas uz ledus iespējamās traģiskās sekas.

 

VUGD aicina iedzīvotājus nepaiet vienaldzīgi garām, ja redzat, ka bērni vai pusaudži slidinās pa nedrošo ledu – brīdiniet viņus par bīstamību, bet, ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet glābšanas dienestam pa tālruni 112.

 

Ja gadās ielūzt ledū, tad:

  • Skaļi jāsauc palīgā un apkārtējiem nekavējoties ir jāzvana uz 112

  • Jācenšas saglabāt miers, nostabilizēt elpošanu

  • Lai palīdzētu, ielūzušajam jātuvojas rāpus vai guļus, netuvojoties līdz pašai ielūzuma vietai. Ielūzušajam apmēram no 2 - 5 metru attāluma jāpamet aukla, sasieti apģērba gabali, garš koks vai kāds cits priekšmets. Ja glābēji ir vairāki, jāievēro, ka vienam no otra jāatrodas 2-3 m attālumā

  • Izvelkot cietušo uz ledus vai pašam izkļūstot uz ledus, rāpus jāvirzās prom no bīstamās vietas līdz krastam

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 4.marta plkst. 6:30 līdz 5.marta plkst. 6:30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 58 izsaukumus. Kopumā dzēsti 43 ugunsgrēki, tajā skaitā 25 kūlas ugunsgrēki, veikti septiņi glābšanas darbi, bija arī astoņi maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos nav cietuši vai gājuši bojā cilvēki.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: