Pašvaldības SIA ŪDEKA aicina iedzīvotājus jau laikus parūpēties par cauruļvadu sagatavošanu ziemas sezonai.

Tāpat kā mēs, tuvojoties gada nogalei un aukstajam laikam, sagatavojam cepures, šalles un cimdus, lai mums būtu silti, kā arī daudzas citas dzīvas būtnes meklē dažādus risinājumus, kā ērtāk un siltāk pārziemot, tieši tāpat savlaicīgi ir jāparūpējas arī par ūdensvadu siltumizolāciju, lai, iestājoties aukstajam laikam un salam, netiktu traucēta ūdens padeve.

 

Lai gan, paveroties pa logu, nekas vēl neliecina par bargu, aukstu ziemu un salu, tomēr, tāpat kā citus gadus, agrāk vai vēlāk ziema noteikti mūs apciemos arī šogad. Tādēļ, ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, pašvaldības SIA ŪDEKA aicina namu īpašniekus un apsaimniekotājus jau laikus pievērst uzmanību un apsekot savu namu ūdensvada tīklus, lai sagatavotu cauruļvadus ziemas sezonai un nodrošinātos pret to iespējamo aizsalšanu.

 

ŪDEKA ir atbildīga par pilsētas maģistrālo ūdensvadu sagatavošanu ziemai, bet par caurulēm, kas atrodas aiz uzņēmuma atbildības robežas, atbildīgi ir ēku īpašnieki vai namu apsaimniekotāji. Kā liecina pieredze un statistika, visbiežāk aizsalumi veidojas ēku iekštelpās – pagrabos, bēniņos, kāpņu telpās – tādēļ namu īpašnieki un apsaimniekotāji tiek aicināti apsekot tieši šīs telpas, lai pārbaudītu, vai tajās neveidojas caurvējš no vaļā atstātām durvīm, logiem vai komunikāciju lūkām un vai šajās telpās ir pietiekama temperatūra. Ja ūdens caurules nav siltinātas, tad, gaisa temperatūrai noslīdot zem mīnus 10–15 grādiem, tās var aizsalt ne tikai zemē, bet arī neapdzīvotās un neapkurinātās iekštelpās. ŪDEKA iesaka veikt regulāras pārbaudes arī tad, ja caurules ir siltinātas un caurvējš minētajās telpās nav novērots.

 

Savukārt iedzīvotājiem, kas plāno vai veic jaunu cauruļvadu izbūvi vai esošo rekonstrukciju, ŪDEKA atgādina, ka ūdensvada un kanalizācijas caurules mājas teritorijā jāiebūvē, ievērojot tehniskos noteikumus, ierokot tos atbilstošā dziļumā, bet, ja tas nav iespējams, tie obligāti jāsiltina, jo liela sala laikā zeme un arī tajā esošās caurules var sasalt pat vairāk kā viena metra dziļumā.

Kā rīkoties, ja konstatēts aizsalums?

  • Zvanīt pašvaldības SIA ŪDEKA dispečerdienestam – tālr. 63661115 vai rakstīt dispečerdienestam – e-pasts: dispeceri.udeka@ventspils.gov.lv

  • Mēģināt aizsalumu atkausēt pašu spēkiem, atkarībā no caurules materiāla – ar karstu ūdeni, smiltīm, fēnu vai sildītāju ar izolētu gaisa plūsmu.

 Ko nekādā gadījumā nedrīkst darīt, ja konstatēts aizsalums?

  • Nekādā gadījumā cauruļu atkausēšanai nedrīkst izmantot atklātu liesmu. Īpaši svarīgi tas ir, ja caurules ir no plastmasas vai izolētas ar ugunsnedrošiem materiāliem.

Parūpēsimies jau laikus par cauruļvadu sagatavošanu ziemas sezonai!

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: