Tēma: Latvijas valsts meži

 • Nozagti galdi un soli LVM iekārtotā atpūtas vietā 2

  20. aprīlī Latvijas valsts meži (LVM) Ziemeļkurzemes darbinieki atklājuši bojātas konstrukcijas LVM atpūtas vietā pie jūras. Tūristu ērtībai atpūtas vieta bija labiekārtota ar nojumi, galdu, soliem un ugunskura vietu. Šobrīd piknika zona Cirpstenē vairs nav izmantojama un ir slēgta atpūtniekiem – kāds garnadzis demontējis un aizvedis galda un solu virsmas.

 • Latvijas valsts meži aicina doties izzinošā pastaigā 0

  AS “Latvijas valsts meži” (LVM) dabas liegumā “Užava” 2021. gadā uzsāka apjomīgus mežaino piejūras kāpu un pelēko kāpu atjaunošanas darbus 170 hektāru platībā. Darbiem tuvojoties noslēgumam, 11. augustā notiks izzinoša pastaiga, kuras laikā ikviens interesents varēs uzzināt vairāk par veiktajiem darbiem un to nozīmi, kā arī iepazīt Baltijas jūras piekrastei raksturīgos kāpu biotopus.

 • Katrai ģimenei pa eglītei 0

  AS "Latvijas valsts meži" (LVM) apsaimniekotajās teritorijās arī šogad katra ģimene, gatavojoties svētkiem, var nocirst vienu Ziemassvētku eglīti, liecina LVM publiskotā informācija.

 • Dabas liegumā ''Užava'' notiek pelēko kāpu atjaunošanas darbi 3

  Dabas liegumā ''Užava'' šogad uzsāks mežizstrādes darbus ar mērķi atjaunot vienu no Ziemeļkurzemes atklātās jūras piekrastes lielākajām bagātībām – pelēkās kāpas, kas ir rets un aizsargājams piejūras kāpu biotops. Pelēko kāpu atjaunošana šogad notiek arī dabas liegumā ''Ovīši'', kur mežizstrādes darbi jau gandrīz noslēgušies.

 • Sulu ieguve mežā jāsaskaņo ar meža īpašnieku 1

  Gaisa temperatūrai paaugstinoties, sācies bērzu sulu tecināšanas laiks. Latvijas valsts mežos katram iedzīvotājam bez maksas ir atļauts izdarīt vienu urbumu, taču, ja sulas plānots iegūt lielākos apmēros vai privātajos mežos, tas jāsaskaņo ar meža īpašnieku.

 • Pārveido Užavas biotopu 6

  Ziņa par koku izciršanu Užavas biotopā jau atspoguļota televīzijas raidījumā Panorāma. Par darbu likumīgo pusi Ventas Balsij jautājumi nerodas, jo viss saskaņots, kā saka, visaugstākajā līmenī. Taču arī Užavas pagasta iedzīvotāju, kuri šo plānoto biotopa bagātināšanas pasākumu izbaudīs paši pirmie, viedoklis ir svarīgs.

 • Oglītes – izpostīto Nabeļu senkapu vēstneses 5

  Aprīļa beigās Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde konstatēja pārkāpumu un apturēja VAS Latvijas valsts meži ceļa ierīkošanas darbus Popes pagasta Nabeļu senkapu aizsardzības zonā. Ierosināts administratīvais process, kurā lēmums tiks pieņemts 26. maijā.

 • Izdomā «redaktoru» un neciena «vecos mežkopjus» 13

  Ventas Balsī publicēto «veco mežkopju» vēstuli daļēji esot sacerējis «redaktors», tiek apgalvots medijos, kas saņem Latvijas valsts mežu finansējumu. Šāds apgalvojums neatbilst patiesībai.

 • Izglābj mežā apmaldījušos cilvēku 0

  Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 4. oktobra plkst. 6.30 līdz 7.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 13 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinoši.

 • Noslēdzies meža ugunsnedrošais laika posms 0

  Valsts meža dienests (VMD), sākot no 19. septembra, ir noslēdzis meža ugunsnedrošo laika periodu, pamatojoties uz hidrometeoroloģiskajām prognozēm par lietaināka un vēsāka laika iestāšanos, kad meža ugunsgrēka izcelšanās un izplatīšanās iespēja mežā būtiski samazinās, liecina informācija VMD mājaslapā.

 • Cilvēks domā, bet daba dara savu 2

  Zinot 19. un 20. gadsimteņa meža zinātnieku pētījumus un analīzes rezultātus un arī to, ka meža ierīcības kantoris 1964. gadā meža inventarizācijas rezultātā plānoja, ka uz 20 gadiem (no 1974. līdz 1994. gadam) kailcirtes jāpārtrauc un brigādēm jābrauc uz Sibīrijas mežiem.

 • Civilizētā sabiedrībā dzīvot uz bērnu rēķina ir amorāli 16

  Mēs, bijušie Latvijas mežkopji, kuri savu mūžu esam veltījuši valsts mežiem, tos audzējuši, kopuši un sargājuši un, Latvijai atgūstot neatkarību, nodevuši tai dižākos un vērtīgākos mežus Eiropā, tagad ar nožēlu skatāmies, cik netālredzīgi šobrīd tie tiek apsaimniekoti un cik apzināti sabiedrība tiek maldināta par pašreizējo meža stāvokli.

 • Sāksies meža ugunsnedrošais laikposms 0

  Visā Latvijas teritorijā piektdien, 19. aprīlī, sāksies Valsts meža dienesta (VMD) noteiktais meža ugunsnedrošais laikposms, un meža īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem ir jānodrošina ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošanu.

 • Piedrazotāju kārtējie briesmu darbi 12

  Kāda ventspilniece savā Facebook profilā ievietojusi diezgan šausminošu ainu, kas paveras tepat mūsu mežos. Sieviete uzgājusi veselu kaudzi ar dažādiem sadzīves atkritumiem, kurus kāds nepaslinkojis ''dabas draugs'' ir aizvedis uz mežu izmest.