Tēma: Pārtika

 • Lauksaimnieki pieprasa Ašeradena demisiju 0

  Latvijas lauksaimniecības organizācijas pieprasa finanšu ministra Arvila Ašeradena (JV) demisiju. Demisiju pieprasa "Zemnieku saeima" kopā ar Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomi (LOSP), Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociāciju, Latvijas Augļkopju asociāciju, biedrību "Latvijas dārznieks" un Latvijas Augļu un dārzeņu tirgotāju asociāciju.

 • Uzņēmējs nolemj slēgt ''Teņņu bodi'' 1

  Kāda ventspilniece redakcijai pavēstīja, ka jau šonedēļ durvis slēgs viņas un citu apkārtējo iedzīvotāju iecienītais pārtikas veikals Teņņu bode, kurš Jūras ielā 30 ir kopš pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem.

 • ZZS pieprasīs zemkopības ministra demisiju 1

  Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde nolēma rosināt Saeimas frakciju iesniegt izskatīšanai parlamentā zemkopības ministra Didža Šmita (AS) demisijas pieprasījumu, norādot uz ministra bezdarbību un nespēju ierobežot nekontrolēto pārtikas cenu pieaugumu, informē partijā.

 • Dundagas piens apturēs ražošanu 0

  Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība "Dundaga" nolēmusi no jūlija apturēt piena produktu ražošanu, sacīja kooperatīvās sabiedrības valdes priekšsēdētājs Jānis Zadiņš. Viņš skaidroja, ka attiecīgo lēmumu ietekmēja vairāki faktori, tostarp augstās ražošanas izmaksas.

 • Pieejamas papildu pārtikas pakas 0

  Saistībā ar patēriņa cenu strauju pieaugumu, mājsaimniecībām ar zemiem ienākumiem ir pieejamas papildu pārtikas pakas.

 • REKLĀMA: Kā šoruden iepirkties lēti un paēst gardi?

  Šajā trakajā cenu lēciena laikā liela nozīme ir katrai iespējai maksimāli prātīgi izmantot savu naudu un ietaupīt iepērkoties. Taču tas nenozīmē, ka tagad jāatsakās no gardām maltītēm un jāēd tikai vienveidīga, neveselīga pārtika. Galvenais pašlaik ir pārdomāta iepirkumu un ēdienreižu plānošana. Tādēļ kopā ar “Lidl” esam sagatavojuši 10 padomus, kā iepirkties gudri un nepārmaksāt, vienlaikus atklājot sev un savai ģimenei 3 veselīgas un gardas receptes ģimenes maltītei, kas izmaksās zem 10 eiro.

 • Skolās nosaka komplekso pusdienu cenu 16

  Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome noteica pašvaldības un skolēnu līdzfinansējuma apmēru komplekso pusdienu apmaksai Ventspils vispārizglītojošo skolu 5. – 12. klašu skolēniem. No 2022. gada 1. novembra 5. – 12. klašu skolēniem komplekso pusdienu pašvaldības finansējums būs 1,30 eiro dienā un tādā pašā apmērā noteikts arī skolēnu līdzmaksājums – 1,30 eiro dienā.

 • Neatbalsta samazināt PVN likmi pienam, maizei un gaļai 1

  Saeima noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) iesniegtos grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas būtu noteikuši samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi 5% apmērā pienam, maizei, gaļai, zivīm un citiem primārajiem pārtikas produktiem.

 • Bēgļi varēs saņemt pārtikas atbalstu un pamata materiālo palīdzību 0

  Ukrainas bēgļi varēs saņemt pārtikas atbalstu un pamata materiālo palīdzību, ko paredz Eiropas Atbalsta fonds vistrūcīgākajām personām (EAFVP), otrdien lēma valdība. Plānots, ka EAFVP atbalsts būs pieejams Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri vērsušies pašvaldības sociālajā dienestā un saņēmuši izziņu par nonākšanu krīzes situācijā.

 • «Miesnieka» desām – trīs medaļas 7

  Produktu kvalitātes konkursā Mana novada garša 2021 žūrijas augstu novērtējumu guvuši arī Ventspils un mūsu novada uzņēmēju pieteiktie produkti.

 • Aicina iepriecināt Ventspils mediķus 13

  Jau otro mēnesi Ventspils uzņēmēji īpašā veidā pateicas pilsētas mediķiem par nesavtīgo darbu pārslodzes apstākļos. Akcijai aicināti pievienoties arī citi labdari.