Tēma: Pārtika

 • Neatbalsta samazināt PVN likmi pienam, maizei un gaļai 1

  Saeima noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) iesniegtos grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas būtu noteikuši samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi 5% apmērā pienam, maizei, gaļai, zivīm un citiem primārajiem pārtikas produktiem.

 • Bēgļi varēs saņemt pārtikas atbalstu un pamata materiālo palīdzību 0

  Ukrainas bēgļi varēs saņemt pārtikas atbalstu un pamata materiālo palīdzību, ko paredz Eiropas Atbalsta fonds vistrūcīgākajām personām (EAFVP), otrdien lēma valdība. Plānots, ka EAFVP atbalsts būs pieejams Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri vērsušies pašvaldības sociālajā dienestā un saņēmuši izziņu par nonākšanu krīzes situācijā.

 • «Miesnieka» desām – trīs medaļas 7

  Produktu kvalitātes konkursā Mana novada garša 2021 žūrijas augstu novērtējumu guvuši arī Ventspils un mūsu novada uzņēmēju pieteiktie produkti.

 • Aicina iepriecināt Ventspils mediķus 13

  Jau otro mēnesi Ventspils uzņēmēji īpašā veidā pateicas pilsētas mediķiem par nesavtīgo darbu pārslodzes apstākļos. Akcijai aicināti pievienoties arī citi labdari.

 • Tirgotāju asociācija aicina samazināt PVN likmi veselīgai pārtikai 6

  Latvijas Tirgotāju asociācija aicina piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi 5% apmērā veselīgai pārtikai, lai realizētu Eiropas Komisijas (EK) stratēģiju par ilgtspējīgu pārtikas sistēmu un pieejamu veselīgu uzturu, informēja asociācijas prezidents rezidents Henriks Danusēvičs.

 • Nodrošinās brīvpusdienu piegādi 11

  Ventspils pilsētas dome pieņēma lēmumu atbalstīt pusdienu piegādes nodrošināšanu maznodrošinātu, trūcīgu un krīzes situācijā nonākušu ģimeņu bērniem, kas ir deklarēti un sasniedzami Ventspils pilsētas teritorijā.

 • Novada pašvaldība bērniem sagatavojusi pārtikas pakas 3

  7. un 8. aprīlī 350 novada mācību iestāžu audzēkņi saņems pašvaldības sarūpētās pārtikas pakas. Tās izsniegs pirmsskolēniem un skolēniem, kuriem tagad, ārkārtējā situācijā, visvairāk nepieciešams atbalsts - to noskaidrot palīdzēja skolotāji.

 • Iestājas pret pārtikas atkritumiem 7

  Pasaulē katru gadu mēslainē tiek izmesta aptuveni viena trešā daļa no visas saražotās pārtikas. Apdomīgi gatavojot, plānojot, pareizi uzglabājot un gudri rīkojoties, katrs var samazināt izšķērdētā ēdiena daudzumu.

 • Lembergs: brīvpusdienu vietā lētāks alkohols bērniem (VIDEO) 11

  Izglītības un zinātnes ministrija rosinājusi brīvpusdienu nodrošināšanas funkciju 1.-4. klašu skolēniem nodot pašvaldībām, tādējādi tam paredzētos 20 miljonus varētu novirzīt prioritāro pasākumu īstenošanai. Savu viedokli izsaka Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.