Karstais laiks un tālais ceļš līdz Jēkabpilij nebija šķērslis mūsu vieglatlētiem cīnīties par čempionāta godalgām.

Gandrīz visi Latvijas labākie vieglatlēti divas dienas Jēkabpilī sacentās par 2010. gada Latvijas čempiona titulu. Sportistiem nācās startēt īstā svelmē, kas noteikti apgrūtināja uzrādīt augstvērtīgus rezultātus. Bet pieciem vieglatlētiem tas nebija šķērslis, lai izcīnītu divkārtēju valsts čempiona titulu, un starp viņiem tika arī mūsu Ventspils novada BJSS pārstāvis Konstantīns Savčuks, kurš uzvarēja 1500 metru un 3000 metru kavēkļu skrējienā.

Pie divām zelta godalgām tika arī Elvijs Misāns (200 m un trīssolī), Mareks Florošeks (5000 m un 3000 m), Anete Midrijāne (3000 m un 1500 m), kā arī Laura Ikauniece (augstlēkšanā un 100 m/b). Lai gan sportisti sacentās Latvijas čempionātā, bija arī tādas disciplīnas, kur pašam vieglatlētam nācās sacensties ar sevi, piemēram, kā sievietēm vesera mešanā. Sieviešu kārtslēkšanas sacensībās startēja tikai divas dalībnieces. Protams, ka vislielākā pārstāvniecība bija īso distanču skriešanā, kur 200 metru skrējienā vīriešiem piedalījās tieši 40 vieglatlēti.

Sacensībās startēja arī mūsu Ventspils sporta skolas Spars un novada BJSS vieglatlēti. Godalgotās vietas ieguva: otro Linda Batņa 1500 m (9 dalībnieces), pārliecinoši pirmo Inna Poluškina 5000 m (3), pirmo Māra Grīva tāllēkšanā (12) un, piekāpjoties tikai par 2 cm, otro trīssoļlēkšanā (5), dubultuzvaru šķēpa mešanā attiecīgi Madara Palameika un Sinta Ozoliņa-Kovala (8), otro Māra Blūma kārtslēkšanā (2).

Vīriešu konkurencē: pārliecinoši 800 m skrējienā uzvarēja Kristaps Valters (23), otro un trešo vietu 3000 m/k skrējienā ieguva Kaspars Gulbis un Aigars Matisons (5), 4x400 metru stafetē bronzas godalgu ieguva Artūrs Onzuls, Kārlis Dermaks, Edgars Čeporjus un Igors Saveiko (3), trešais tāllēkšanā Roberts Auzāns (12), bronza diska mešanā arī Atim Vaisjūnam (11), augstlēkšanā otrais Mārtiņs Karabeško (11), dubultuzvara šķēpa mešanā arī Ērikam Ragam un Kārlim Alainim (12).

Ventspils novada bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Jolanta Ziemele ir ļoti apmierināta un priecīga ar novada sportistu sniegumu. Lai gan brauciens uz Latvijas čempionātu bija finansiāli grūts, tas ar treneru un pašu sportistu neatlaidību veiksmīgi tika realizēts. Ziemele ir gandarīta ar vieglatlētu sasniegumiem un piebilst, ka jau šīs nedēļas nogalē vairāki novada sportisti startēs Prezidenta kausa izcīņā Valmierā Kurzemes komandas sastāvā.

Sporta skolas Spars vieglatlētikas treneris Sergejs Paipals-Šulcs atzina, ka sacensībās lielākoties uzvarējuši visi favorīti, kuri bija ieradušies. «Nepaveicās Mārtiņam Karabeško, kurš augstlēkšanā pārvarējis tikai 2,06 metrus. Čempionātā nepiedalījās Lauma Grīva un Normunds Pūpols, kuri startēja sacensībās Itālijā. Gribējās jau mazliet labākus rezultātus, bet pie smagajiem laika apstākļiem, kādi bija, mūsu vieglatlētu starti vērtējami labi,» tā Paipals-Šulcs. Sergejs piebilda, ka sacensībās ļoti labi varēja redzēt ventspilnieku stiprākās un vājākās disciplīnas, pie kurām vēl vajadzētu piestrādāt.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: