Tikko kronētais pasaules čempions svarcelšanā junioriem Artūrs Plēsnieks Jāņus svinēs treniņnometnē Polijā.

Bulgārijā, Sofijā, risinājās pasaules čempionāts svarcelšanā junioriem (līdz 20 gadiem), kurā startēja arī divi Ventspils pārstāvji – Artūrs Plēsnieks un Kristaps Tomčiks. Vislabāk veicās Plēsniekam, kas svara kategorijā līdz 105 kilogramiem izcīnīja čempiona titulu. Mūsu Artūrs, kam ir tikai 18 gadi, bija otrs jaunākais sacensību dalībnieks. Raušanā ventspilnieks veiksmīgi sāka ar 161 kilograma pievarēšanu.

Tālākie mēģinājumi arī bija sekmīgi – Plēsnieks pacēla gan 167, gan 170 kilogramu smagu svaru stieni, kas pēc pirmās disciplīnas deva otro vietu. Toties grūšanā ventspilnieks pārliecinoši uzrādīja labākos rezultātus, paceļot visus pieteiktos svarus – 202, 209 un 215 kilogramu –, kas deva pirmo vietu ne tikai šajā disciplīnā, bet arī sacensību kopvērtējumā.

Uzrādītie rezultāti grūšanā, raušanā un summā ir jauni Latvijas junioru (U20) rekordi. Iepriekšējie rekordi arī piederēja Artūram, bet tagad tie summā uzlaboti par 12 kilogramiem. Otrs Ventspils pārstāvis – Kristaps Tomčiks – svara kategorijā līdz 85 kilogramiem ieguva 12. vietu. Raušanā Tomčikam bija pa spēkam 137 kilogrami, bet grūšanā – 160. Šajā svara kategorijā par uzvarētāju kļuva Krievijas sportists Abti Akadovs (170 + 201 kg).

Ventas Balsij atklāja svarcelšanas treneris Eduards Andruškēvičs, mūsu sportisti uz dienu ieradīsies Latvijā, bet Jāņus jau sagaidīs Polijā. «Nav laika svinēt, jāgatavojas pasaules čempionātam pieaugušajiem, kas septembrī notiks Turcijā,» piebilda Andruškēvičs.

Uz jautājumu, kā un vai vispār Polijā tiks svinēti Jāņi, treneris un Plēsnieks atbildēja, ka svētki tiks svinēti mierīgā garā. No mājām līdzi paņems šašliku, sieru un arī kādu pudeli alus. «Ar komandu pasēdēsim pie ugunskura un parunāsim, kā strādāt tālāk,» piebilda Eduards.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: