Jaunrades nama galda hokeja treneris Aleksandrs Žernovojs izcīnījis bronzas medaļu Eiropas čempionātā.

Tas ir augstākais gūtais panākums galda hokeja vēsturē Ventspilī.

Zviedrijā Overumā norisinājās 5. Eiropas čempionāts galda hokejā, kurā piedalījās pavisam 117 spēlētāji no Somijas, Krievijas, Latvijas, Zviedrijas, Čehijas, Ukrainas, Dānijas, Norvēģijas un Šveices. Jāpiebilst, ka šīs dalībvalstis ir vienas no dominējošākajām galda hokejā Eiropā. Kopumā čempionātā tika sadalīti astoņi medaļu komplekti: Open (atklātā), junioru, sieviešu un veterānu nominācijās gan individuāli, gan komandu vērtējumā.

Ventspili Latvijas izlasē Open nominācijā pirmo reizi pārstāvēja skolēnu jaunrades nama galda hokeja komandas vadītājs un spēlējošais treneris Aleksandrs Žernovojs. Aleksandrs startēja gan komandu sacensībās, gan individuāli, kur pietrūka tikai divi punkti (viena uzvara), lai izkļūtu no grupu turnīra un iekļūtu pusfinālā.

Daudz veiksmīgāks izvērtās komandu turnīrs. Pusfinālā Latvijas izlasei gan piekāpās Zviedrijai, kura vēlāk kļuva par Eiropas čempioni. Bet cīņā par 3.vietu tika pieveikta Somijas valstsvienība, tādejādi nodrošinot bronzas godalgas. Kopā čempionātā mūsu spēlētājam trīs dienās nācās aizvadīt 116 spēles. Žernovoja bronzas godalga ir vislielākais sasniegums Ventspils galda hokeja vēsturē.

Lai iekļūtu valsts izlasē Aleksandram vajadzēja rādīt augstu un stabilu sniegumu Latvijas turnīros visas sezonas garumā, kas sekmīgi tika darīts. Jāatzīmē, ka tieši Open nominācija Latvijas reitingā ir vissmalkākais siets, caur kuru izlasē iekļūst 12 labākie no aptuveni 150 galda hokejistiem.

Medaļām bagātāko valstu konkurencē Latvijai 2.vieta aiz Krievijas valstsvienības. Zelta medaļu junioru konkurencē ieguva Matīss Saulītis no Inčukalna. Divas sudraba godalgas junioru un sieviešu komandām un bronzas medaļa Open komandai, kurā piedalījās Aleksandrs Žernovojs.

Jau jūlija sākumā VSJN galda hokeja komanda sāks gatavoties nākamai sezonai, jo jau 31.jūlijā dosies uz Inčukalnu, kur notiks Latvijas vasaras kausa izcīņa.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: