Lauku ceļotājs šogad pirmo reizi organizē īpašu pasākumu tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas vēlas apzināt vēl neiepazītas Latvijas āres.

 Šoreiz ceļošanas svētki tiek organizēti Slīteres nacionālajā parkā, kur šo sestdien notiks Slīteres ceļotāju diena. Organizatori aicina uz pasākumu lielus un mazus ceļotājus, kas vēlas iejusties rūdīta ceļotāja lomā un izbaudīt piedzīvojumiem bagātu dienu kopā ar savu ģimeni, draugiem un kolēģiem.

 

Pasākuma laikā dalībniekiem sarūpētas dažādas priekšrocības un interesanti pārsteigumi. Pirmkārt, visi maršruti tiks piedāvāti profesionālu gidu pavadībā un bez maksas. Visi pieaicinātie gidi ir labākie Slīteres puses pazinēji un pārzina ne tikai interesantākās vietas un objektus, bet arī dažādus vietējos nostāstus.

Otrkārt, visi ceļotāji saņems dāvanā jauno Slīteres tūrisma ceļvedi, kas turpmāk palīdzēs apceļot šo pusi arī individuāli. Treškārt, visiem dalībniekiem būs iespēja piedalīties loterijā un pasākuma laikā iegūt vērtīgas balvas.

Tomēr galvenais akcents pasākumā tiks likts uz ceļošanu. Lauku ceļotājs ir izstrādājis deviņus jaunus ceļojumu maršrutus Slīteres nacionālajā parkā, kas dod iespēju apceļot Slīteres nacionālo parku un izzināt skaistākās, nozīmīgākās un unikālākās vietas.

Turklāt, ceļošanai var izvēlēties sev interesantāko ceļošanas veidu: ir īpaši izstrādāti maršruti velo braucējiem, laivotājiem, kājāmgājējiem, auto braucējiem un tiem, kam interesē uzzināt vairāk par dzīvnieku un putnu dzīvi.

Pasākuma galvenā norises vieta plānota Kolkā, kempingā Ūši, kur visas dienas garumā notiks vietējo amatnieku un ražotāju tirdziņš – Ražots Slīterē.

Uz tirgu jau pieteikušies ap 30 tirgotājiem, starp tiem arī suvenīru, rotu, grozu, sklandraušu, alus un mājas vīnu darītāji. Un, protams, liela izvēle zivju: būs iespēja gan nogaršot dažādas zivis gan būt klāt un izzināt kūpināšanas procesu, gan iegādāties zivis līdzi ņemšanai.

 

Pasākums tiks noslēgts ar svētku koncertu, kura laikā uzstāsies Dundagas novada pašdarbības kolektīvi. Koncerta pirmā daļā būs iespēja dzirdēt Kolkas koklētāju ansambļa un jauktā kora uzstāšanos, savukārt otrajā daļā ieskanēsies lībiešu meldiņi gan tradicionālā gan mūsdienīgi aranžētā skanējumā. Neizpaliks arī lustīgas zvejnieku sievu dziesmas un dažādi konkursi.

Vairāk informāciju par Slīteres ceļotāju dienu var atrast: www.celotajs.lv/sliteresdiena

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: