Eiropas komandu čempionāta vieglatlētikā 2. līgas sacensībās Latvijas izlases sastāvā iekļauti pieci mūsu sportisti.

Otrās līgas sacensības šogad no 19. līdz 20. jūnijam risināsies Serbijā, un mūsējo pretinieki būs mājinieki serbi, austrieši, horvāti, izraēļi, moldāvi, slovāki un šveicieši. Divas labākās gan sieviešu, gan vīriešu komandas iegūs tiesības nākamajā gadā startēt pirmajā līgā, un tas ir arī Latvijas komandas mērķis.

Sieviešu izlasē iekļautas māsas Lauma un Māra Grīvas. Lauma startēs tāllēkšanā, bet Māra – trīssoļlēkšanā. Vīriešu izlasē iekļuvuši trīs mūsējie. 3000 metru kavēkļu skrējienā cīnīsies novada skrējējs Konstantīns Savčuks, augstlēkšanā – Normunds Pūpols, bet 4 x 400 metru stafetē – Kristaps Valters.

Izlasei palīdzēs arī vairāki Latvijas vadošie vieglatlēti, kā, piemēram, Vadims Vasiļevskis, Māris Urtāns, Dmitrijs Jurkevičs, Aiga Grabuste un Ieva Zunda. Komandas sastāvā gan nav Madaras Palameikas, Valērija Žolneroviča un Innas Poluškinas, kuri atteikuši savu dalību dažādu iemeslu dēļ.

Māsu Grīvu treneris Māris Grīva Ventas Balsij atzina, ka viņa audzēknes pašreiz ir labā fiziskā formā. Tāpat Grīva atklāja, ka Eiropas komandu čempionātā ir interesanta sacensību formula, piemēram, tāllēkšanā ir divi mēģinājumi, tad trešajā jāuzrāda labs rezultāts, lai tiktu pie ceturtā mēģinājuma.

Treneris Latvijas izlases izredzes nākamgad startēt pirmajā līgā vērtēja 50 pret 50. Tas tāpēc, ka jāskatās, cik spēcīgos sastāvos ieradīsies pārējās valstsvienības. Tāpat Grīva uzsvēra, ka vieglatlētikai Latvijā ir grūti laiki un tā atrodas uz izdzīvošanas robežas. 

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: