Pirmsjāņu spēka laikā, kad visa daba svin debess un zemes svienošanos, kas Līgo vakarā notiks caur ugunskura liesmām, dzirkstelēm un dūmiem, arī cilvēki pievienojas dabas spēkam, soloties viens otram uz mūžu.

Šodien Ventspilī vārdu teiks 11 pāri. Priecīgas gaidas, svinīgums, satraukums, asaras klātesošo acīs liecina par laulību ceremoniju nozīmīgumu ne tikai jaunlaulātajiem, bet arī viņu vecākiem, tuviniekiem, draugiem un visai sabiedrībai kopumā.

Cilvēki, kuri nebaidās savu mīlestību apliecināt juridiski, jūtas drošāki un pārliecinātāki par savām jūtām un to nopietnību, uzskata viena no šodienas līgavām Kristīne Gaile. Jaunā pāra izvēlētais laulību datums īpašajā saulgriežu laikā nav nejaušs. Bildinājumu no sava līgavaiņa Mareka Kalniņa Kristīne saņēmusi Ziemassvētkos, un jau tad abi nolēmuši, ka kāzām jābūt Jāņos, pašā vasaras viducī.

Ventspils Dzimtsarakstu nodaļas inspektore Mārīte Vilimane nav noskaņota optimistiski, jo laulību skaits šogad, salīdzinot ar iepriekšējo, 2009. gadu, ir krietni sarucis. Ja pērn pirmajā pusgadā salaulājās 90 pāri, tad šogad to skaits ir tikai 61 – par vienu trešdaļu mazāk. Inspektore uzskata, ka šo tendenci rosina vairāki faktori: daudz jaunu cilvēku devušies darbā uz ārzemēm, ietekmi atstājusi sabiedriskā doma, kas salīdzinot ar laiku pirms pārdesmit gadiem, nenosoda un nepievērš uzmanību vientuļās mātes statusam.

«Ekonomiskās krīzes radītās problēmām nevajadzētu ietekmēt vēlmi laulāties, jo viekāršākā ceremonija un dokumentu sagatavošana pārim izmaksā vien Ls 20.50,» stāsta Vilimane.

Jaunieši izvēlas kopdzīvi, savu savienību  juridiski nenostiprinot. Tāpēc vidēji Ventspilī tikai katrs otrais piedzimušais bērniņš  pasaulē nācis pilnā ģimenē. No 188 šogad Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētajiem jaundzimušajiem 79 noteikta paternitāte, bet 24 bērni dzimuši vientuļajām māmiņām.

Tomēr, neskatoties uz bēdīgajiem statistikas rādītājiem, lai visām jaunajām ģimenēm  vārdā ietvertais solījums un īpašā vasaras saulgriežu enerģija dod spēku ilgai un laimīgai kopdzīvei!

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: