Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes Ekonomikas un budžeta komisija atbalstījusi projekta “Disku golfa laukuma izveide Saules ielā 145/149, Ventspilī” īstenošanu, paredzot šogad Ventspilī izbūvēt brīvpieejas disku golfa laukumu.

Disku golfa laukums aizņems ap 36 ha lielu teritoriju un būs ar 18 sacensību groziem. Disku golfa laukuma izbūves vietā saglabās meža daļu, spēles laukumu izveidojot starp kokiem, krūmiem un uz pauguriem, būvniecības laikā atbrīvojot teritoriju tikai no dažiem bīstamiem kokiem.

Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 40 publiski pieejami disku golfa laukumi, kuri ir gan ar deviņiem, gan ar astoņpadsmit groziem. Latvijā šobrīd šo spēli iecienījuši ap 5000 spēlētāji. Kaimiņvalstī Igaunijā ir izveidoti ap 200 disku golfa spēles laukumi, un spēlētāju skaits sasniedz aptuveni 20 000. Latvijā ir gan maksas, gan bezmaksas disku golfa laukumi. Ventspilī disku golfa parks būs ar astoņpadsmit groziem, tas būs pieejams visu gadu un bez maksas. Diskus varēs nomāt Ventspils Piedzīvojuma parkā vai tos var iegādāties arī pats spēlētājs, jo to cena ir demokrātiska, 10 – 30 euro robežās. Disku golfa laukuma izbūve tiks uzsākta 2024. gada jūnijā, lai jau šogad augustā atklātu jauno objektu, un Ventspils iedzīvotāji un pilsētas viesi varētu izspēlēt pirmo spēli.

Disku golfs ir spēle, kuru ir vienkārši apgūt, jo spēles pamatelements ir lidojošā šķīvīša mešana, kas jātrāpa īpašā grozā. Tā ir ārpustelpu sporta spēle, kuru spēlē ar speciāliem lidojošajiem šķīvīšiem, un tās uzdevums ir ar pēc iespējas mazāk metieniem izspēlēt visu disku golfa laukumu. Šie laukumi ierasti sastāv no deviņiem vai astoņpadsmit unikāli izveidotiem celiņiem, kur katrā no tiem atrodas disku golfa grozs. Tas tiek spēlēts līdzīgi tradicionālajam golfam, kad katru metienu izdara no vietas, kur iepriekš piezemējies disks. Šo disku met, kamēr tiek trāpīts disku golfa grozā. Lai izspēlētu astoņpadsmit grozu disku golfa laukumu, nepieciešamas aptuveni divas līdz divarpus stundas.

Ar šo sportu nodarbojas sportisti dažādos vecumos un tas ir piemērots visa veida fiziskās sagatavotības līmeņiem. Tas ir vienlīdz piemērots gan aktīvā dzīvesveida, gan mierīga dzīves ritma baudītājiem. Disku golfs ir brīnišķīgs atpūtas veids brīvā dabā, jo ir iespēja gan nosoļot ieplānoto soļu skaitu, gan attīstīt metiena spēku un precizitāti. Jau kopš 2013. gada Latvijā norisinās Latvijas Čempionāts disku golfā. Sākotnēji tajā tika noskaidroti labākie vīrieši un sievietes, bet pēdējos gados klāt nākuši arī jaunieši un vīrieši vecumā virs 40 gadiem. Tāpat šajā sporta veidā notiek dažādas cita līmeņa sacensības – Latvijas Kauss, klubu komandu čempionāti u.c.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: