Latvijas pārstāvis Ritvars Suharevs ceturtdien Bulgārijā Eiropas čempionātā svarcelšanā izcīnīja trešo vietu svara kategorijā līdz 73 kilogramiem, bet raušanā ieguva sudraba medaļu.

Suharevs, kurš startēja A grupā, raušanā pirmajā mēģinājumā pacēla 150 kilogramus, bet 154 kilogramus smagais stienis pakļāvās ar otro mēģinājumu.

Tas viņam nodrošināja sudraba medaļu raušanā, čempionam bulgāram Božidaram Andrejevam piekāpjoties vienu kilogramu, bet trešo vietu ar 153 kilogramiem izcīnot Itālijas svarcēlājam Mirko Dzanni.

Grūšanā Suharevs ar otro mēģinājumu pacēla 177 kilogramus, bet ar 183 kilogramiem netika galā, ierindojoties vien desmitajā vietā abu grupu summā.

Par čempionu grūšanā ar 193 kilogramiem kļuva Andrejevs, otrais ar 186 kilogramiem bija turks Muhammeds Ozbeks, bet trešais ar 185 kilogramiem bija amerikānis Keidens Kahojs.

Abu vingrinājumu summā Suharevs sakrāja 331 kilogramu, ieņemot trešo vietu.

Par uzvarētāju ar summā sakrātiem 348 kilogramiem kļuva Andrejevs, bet otro vietu ar 336 kilogramiem ieņēma Ozbeks. Savukārt Dzanni trīsreiz netika galā ar 183 kilogramiem.

Pirms gada Erevānā Suharevs kļuva par čempionu.

Mūsu sportistu starti plānoti:

• Armands Mežinskis 17. februārī plkst. 17:00 (pēc Latvijas laika)  svara kategorijā līdz 89 kilogramiem;
  • Artūrs Plēsnieks 19. februārī plkst. 14:00 (pēc Latvijas laika)  svara kategorijā līdz 102 kilogramiem.

Sacensību tiešraidi iespējams būs vērot Starptautiskās svarcelšanas federācijas Facebook kontā ŠEIT un TV tiešraides Go3 platformā Sport 2 kanālā.