Ventspils Augstskolas basketbolistiem nav izdevies LBL 2. divīzija pusfinālā iekļūt divos piegājienos, un šodien studentus savā laukumā gaida izšķirošā cīņā ar Liepājas lauvām 2.

Savā laukumā izcīnījuši pārliecinošu uzvaru, uz otro maču, kas notika jau Liepājā, ventspilnieki devās visai pārliecināti, ka sēriju pabeigs jau vēju pilsētā. Sanāca nedaudz citādāk – visu maču VeA spēlētājiem kliboja stabilitāte, tāpēc neizdevās turēties drošā attālumā, bet izšķirošajos brīžos pielavījās arī kļūdas. Pēdējās ceturtdaļas sākumā nonākuši zaudētājos 57:61, jaunie ventspilnieki spēja panākt vadību 69:63, taču pēdējās trīs minūtēs spēle uzmeta vēl vienu kūleni.

Jaunās lauvas, lai gan ar grūtībām, tomēr krāja punktus, bet mūsējie vai nu pieļāva tehnisku brāķi, vai nerealizēja metienus, arī no soda metienu līnijas. Sekundi līdz pamatlaika beigām Arnols Helmanis bija precīzs no pustālās distances, bet ventspilnieku pēdējais metiens lidoja grozam secen – 70:72, šovakar tiekamies Ventspilī.

Izšķirošā cīņā par ceļazīmi uz pusfinālu sāksies pulksten 19.30.