Ar pirmo posmu Sadu Arābijas pilsētā Dirijā šajā nedēļā sāksies Pasaules kausa sezona BMX frīstailā. Pirmajā posmā startēs arī abi Ventspils olimpiskās vienības sportisti - Ernests Zēbolds un Tomass Grīnbergs.

Abi sportisti aizvadījuši plānveidīgu sagatavošanās posmu un būs gatavi demonstrēt labāko sniegumu. Pērn Ernesta lielākais individuālais panākums bija piektā vieta Eiropas čempionātā, kur tika izcīnīta piektā vieta, kamēr Tomass Grīnbergs ieņēma 18. pozīciju. Vēlāk Tomass kļuva arī par Latvijas čempionu.

Šī gada Pasaules kausa sezonā BMX frīstailā iekļauti trīs posmi, kas norisināsies Saudu Arābijā (Dirijā), Francijā (Monpeljē) un Beļģijā (Briselē). Bez šim pasākumiem jāizceļ arī Polijā gaidāmās Eiropas čempionāts un pasaules čempionāts, kas augusta pirmajā posmā risināsies Skotijas lielākajā pilsētā, Glāzgovā.

Pirmais posms šajā nedēļā risināsies Saudu Arābijas pilsētā Dirijā. Trešdien risinās oficiālie treniņi, kam dienu vēlāk sekos kvalifikācija. Pēc tās 24 labākie sportisti iekļūs pusfinālā, kas risināsies piektdien. Tikmēr lielais fināls ar 12 labākajiem sportistiem notiks sestdien.

Šī būs gana nozīmīga sezona cīņā par ceļa zīmēm uz Parīzes Olimpiskajām spēlēm. Lielākajā sporta četrgades forumā redzēsim 12 vīru un tik pat daudz dāmu sportistus. Viena vieta automātiski pienāksies rīkotājvalstij Francijai. Sešas vietas katrā dzimumā tiks sadalītas kvalifikācijas sērijā, kas risinās 2024. gadā no marta līdz jūnija. Divas vietas tiks vērtētas pēc aizvadītā gada pasaules čempionāta rezultātiem, bet trīs braucēji uz Parīzi noskaidrosies šī gada pasaules čempionātā Skotijā. Maksimālā pārstāvniecība vienai valstij būs divas kvotas katrā dzimumā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: