Lietuvā norisinājās Pasaules kausa posms šķēršļu pārvarēšanā CSI2*-W un CSI*1/ CSIYH1*  Kunkiai, kurā piedalījās virkne Latvijas sportistu.

''Anna Čakstiņa ar zirgu Chikita startēja vidējā aplī vai Silver Tour, trīs dienu garumā, ar 120 un 125 cm augstiem šķēršļiem. Pirmās dienas maršrutu veicot ar diviem gāztiem šķēršļiem, toties uzrādot trešo labāko laiku maršrutā. Otrās dienas ātruma maršrutā otrais labākais laiks, bet viena kļūda maršrutā sportisti ierindoja 10. vietā, kas šāda līmeņa sacensībās ir godalgotā vieta un gana augsts sasniegums. Trešajā fināla dienā bija viss sarežģītākais maršruts, ar vairākām tehniski grūti izjājamām vietām, kur lielākā daļa jātnieku tika pie soda punktiem. Vienā no šīm vietām arī Annai gāzts šķērslis un priecājamies, ka gāzts tikai šķērslis, jo šajā maršruta vietā viens no Igaunijas vadošajiem jātniekiem Gunnars Kletenbergs piedzīvoja kritienu ar visu zirgu.

Papildus smagajiem maršrutiem, bija apgrūtinošs karstums, visas dienas ap trīsdesmit grādiem un bezvējš, toties Anna nostartēja stabili un pārliecinoši, un šim duetam šīs ir tikai otrās Pasaules kausa posma sacensības, jauna ceļa pats sākums, kur jākrāj pieredze un to var izdarīt tikai regulāri startējot'', saka ''Jātnieku sporta kluba Demora'' trenere Gelinta Apse.

Mūsu jātnieki šajā turnīrā var lepoties ar labiem rezultātiem. Pasaules kausa, Grand Prix (Longines reitings, 150 cm ar pārlekšanu) maršrutā, Aleksandrs Šakurovs ar KWPN šķirnes zirgu Fillmore DB ierindojās piektajā vietā. Maršrutā piedalījās 29 dueti, no kuriem pieci no Latvijas. Maršrutā finišēja 23 pāri. Pārlekšanai kvalificējās seši pāri, viņu vidū arī Šakurovs, kurš saīsinātajā distancē finišēja ar vienu gāztu šķērsli 46,67 sekundēs. Uzvaru PK posmā izcīnīja polis Deivids Kubiaks, pārlekšanu veicot nekļūdīgi 40,86 sekundēs.

Jāpiemin, ka Aleksandra Šakurova tēvs Sergejs Šakurovs ar Latvijas šķirnes zirgu Fināls ir startējis Seulas olimpiskajās spēlēs 1988.gadā, savukārt, Deivida Kubiaka tēvs Gžegožs Kubiaks ir pārstāvējis Poliju 2004.gada olimpiskajās spēlēs Atēnās(LJF Preses dienests).

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: