BK ''Ventspils'' atgriezusies uz uzvaras takas, izbraukumā deviņu basketbolistu sastāvā pārliecinoši ar 103:64 pārspējot Taliinas ''Kalev''. Sezonas labāko spēli aizvadīja Linards Jaunzems, kurš izcēlās ar 30 punktiem.

Pirms spēles ''Ventspils'' bija piedzīvojusi divus zaudējumus pēc kārtas – vispirms kausā pret ''Liepāju'', bet vēlāk klasikā piedzīvojot sagrāvi pret ''VEF Rīga''.

Spēlē pret Tallinas ''Kalev'' Ginta Fogela vadītajai komandai nevarēja palīdzēt uzreiz trīs basketbolisti – centrs Andrejs Šeļakovs, viens no sezonas sākuma līderiem Kristaps Ķilps un Kristiāns Šulcs.

Spēlēšana deviņu spēlētāju sastāvā nebija šķērslis, lai izcīnītu pārliecinošu uzvaru. Abos puslaikos ventspilnieki apskaužami spēlēja aizsardzībā, kopumā ielaižot tika 64 punktus un pārķerot pretinieku septiņas piespēles.

Ginta Fogela vadītie basketbolisti ar katru ceturtdaļu palielināja pārsvaru, noslēdzošajā desmitminūtē iemetot 40 punktus. Ja tālmetienos īpaši labi nesekmējās, tad soda laukumā ''Ventspils'' dominēja, realizējot gandrīz 60% no metieniem (28/47).

Sezonas labāko spēli un vienu no karjeras spēlēm gūto punktu ziņā aizvadīja Linards Jaunzems, kurš guva 30 punktus (1p 3/7, 2p. 12/17, 3p. 1/1).

Vēl vairāk par desmit punktiem guva trīs basketbolisti – Guntis Sīpoliņš (17), Deniss Krestiņins (16) un Rodrigo Būmeisters (15). Sīpoliņš un Krestiņins savāca ''double-double'', izcīnot attiecīgi 11 un desmit atlēkušās bumbas.

Tallinas ''Kalev'' spēli aizvadīja vien septiņu basketbolistu sastāvā. Pieteikumā neatradās Māra Ziediņa vārds, kamēr Eduards Hāzners 36:49 minūtēs guva četrus punktus (2p. 2/3, 3p. 0/4), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Daniils Smirnovs 13:27 minūtēs guva trīs punktus (2p. 0/2, 3p. 1/1) un izcīnīja divas atlēkušās bumbas.

Tallinas Kalev - BK Ventspils 64:103 (10:15, 17:23, 14:25, 23:40)
Tallinas Kalev: Alemans 16, Šmalzs 14, Paiste 10, Jārvelainens 10, Hints 7, Hāzners 4, Smirnovs 3
Ventspils: Jaunzems 30 (2p. 12/17), Sīpoliņš 17 (11 atl.b), Krestiņins 16 (10 atl.b), Būmeisters 15 (6 atl.b., 6 rez.p), Mediss 8, Ozers 6, Tomass 6 (6 rez.p), Ausējs 5, Helmanis