"VEF Rīga" komanda sestdien savā laukumā pārliecinoši pārspēja "Ventspili" pirmajā "Pafbet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) fināla spēlē. "VEF Rīga" uzvarēja "Ventspili" ar 103:74 (30:17, 29:16, 24:18, 20:23).

Ne reizi šajā mačā vadībā nepabija viesi. Sestās minūtes sākumā pēc Kristapa Medisa trīspunktnieka ventspilnieki panāca neizšķirtu - 11:11, bet tas šajā spēlē arī bija viss.

20 punktu pārsvaru "vefieši" pēc Aigara Šķēles divpunktu metiena sasniedza mača 13.minūtē - 37:17, bet pēc Arta Ates trīspunktu metiena 23. minūtē rezultāta starpība pārsniedza 30 punktu robežu - 64:33.

Mājinieku labā Kails Olmens guva 17 punktus un sakrāja septiņas rezultatīvas piespēles, 14 punkti tika Aigaram Šķēlem, 13 - Aleksandram Madsenam, 11 - Arnoldam Helmanim, bet pa desmit - Mārcim Vītolam un Aizijam Pinjeiro, kuram arī piecas atlēkušās bumbas.

Ventspilnieku rindās 17 punkti Medisam, 12 punkti un sešas atlēkušās bumbas Mārim Gulbim, 11 punkti Artūram Ausējam, bet "double-double" - 13 punkti un 11 atlēkušās bumbas - Viljamam Reimenam, kura kontā arī četras rezultatīvas piespēles.

Otrā cīņa sērijā notiks otrdien Ventspilī.

Sērija ritēs līdz vienas komandas četrām uzvarām.

Abas komandas LBL izslēgšanas spēlēs iesaistījās no pusfināla. "VEF Rīga" pārliecinoši ar 3-0 uzvarēja "Liepāju", bet "Ventspils" ar 3-1 pārspēja "Ogri".

Šosezon Latvijas-Igaunijas līgā abas komandas savā starpā tikās piecas reizes, visās uzvaru svinot rīdziniekiem. "Vefieši" bija pārāki ar 96:93, 97:84, 99:87, 82:75 un 103:59.