BK “Ventspils” basketbolisti Tallinā pārliecinoši apspēlēja Igaunijas čempionus ''Kalev/Cramo'', tā revanšējoties Robertam Štelmaheram un kompānijai par minimālo zaudējumi īsi pirms gadumijas.

Mājinieki sezonas otrajam mačam pret sava galvenā trenera bijušo komandu bija pieteikuši vien deviņus spēlētājus, starp kuriem nebija arī Latvijas izlases aizsarga Aigara Šķēles. Nebija arī Janari Juesāres, bet pirmajā mačā šis duets sakrāja 27 no komandas 86 punktiem. Ventspilnieki mačam bija pieteikuši 11 basketbolistus, tā kā ar rotāciju kurzemniekiem problēmu būt nevajadzēja.

Mača rezultātu atklāja mājinieki, kas kādu laiku arī turējās pārus punktus priekšā, bet Mārča Vītola tālmetiens trešajā minūtē pirmo reizi ļāva priekšā tikt “Ventspilij” (7:6). Vēl pēc brīža ventspilnieki vadību pārņēmu stabilāk un uz ilgāku laiku. Linarada Jaunzema seši punkti pēc kārtas ļāva panākt 20:15, bet uz Kristiana Kistinga tālmetienu ar to pašu atbildēja Tīdžejs Šorts.

Diemžēl ceturtdaļas izskaņa un otrās sākums “Ventspilij” sanāca identiski neveiksmīgs – divas reizes tiesneši fiksēja noteikuma pārkāpumu tālmetiena laikā, kas “Kalev/Cramo” ļāva viegli gūt sešus punktus. Un tikt vadībā 24:23. Ventspilnieki savu situāciju gan uzlaboja visai ātri – Jānis Kaufmanis pēc auto izspēles trāpīja pustālo, pēc tam bija precīzs arī ātrajā uzbrukuma un Štalmehers sauca komandu uz minūtes sapulci – 30:26 ventspilnieku labā.

Pārtraukums nepalīdzēja vispār nemaz, un kad “Ventspils” bija sametusi vēl deviņu punktus, mājinieki bija spiesti pieprasīt vēl vienu minūti. Tā tiešām uz brīdi mainīja spēku samērus laukumā, savējos malā bija jāsauc arī Arturam Visockim-Rubenim, bet pēc pirmā puslaika “Kalev/Cramo” bija tādā pašā situācijā, kādā arī ventspilnieki bija nonākuši pirmā mača otrā puslaika ievadā – viesi bija vadībā ar +15 (52:37).

Otrais puslaiks vēl īsti nebija sācies, kad “Kalev/Cramo” atkal bija jādodas runāt ar treneriem – īsā laikā no apakšas iemeta Čavars, no tālās trāpīja Vītols un Luters (abos gadījumos piespēles Vašpunam) un tablo jau rādīja 60:41. Pēc pauzes laukuma saimnieki tiešām attapās un atbildēja ar izrāvienu 9:2, krietni vien pietuvojoties. Trīsarpus minūtes līdz ceturtdaļas beigām komandas šķīra vien septiņi punkti (67:60), bet tad piecus punktus pēc kārtas guva Kaufmanis, reabilitējoties arī par pāris kļūdām.

Ceturtdaļa noslēdzās ar Šortsa sprintu, diviem punktiem līdz ar beigu signālu un vēl arī precīzu soda metienu – 79:62, atgūts gandrīz viss izsētais pārsvars. Ar punktu gūšanu ventspilniekiem turpinājumā gan klājās bēdīgi, taču daudz produktīvāki nebija arī mājinieki, uz viesu nulli trīsarpus minūtēs atbildot ar četriem. Viesu klusēšanu pārtrauca Lutera divi punkti pēc garām gājiena, bet divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām ar iespaidīgu triecienu no augšas viņš panāca arī lielākos plusus – 91:70.

Mača beigās jau bija vien formalitāte, bet rezultāts izmanījās tikai nedaudz – 95:77, “Ventspils” tika pie sava 12. panākuma sezonā , turklāt pirmo reizi pieveica kādu no pirmā četrinieka komandām.

Sestdien ventspilnieki atgriezīsies savā laukumā un uzņems BK "Liepaja", bet nākamajā trešdienā arī aizvadīs kārtējo FIBA Eiropas kausa maču, tiekoties ar ungāru "Egis Kormend".