Kurzemes derbijā Liepājā BK Ventspils basketbolistiem izdevās apspēlēt vietējās Lauvas - 77:76.

Pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā un noslēdzās ar minimālu mūsējo uzvaru 42:40, bet pēc trim ceturtdaļām tablo rādīja neizšķirtu 56:56. Pēdējās ceturtdaļas sākumā ar ar Mareka Mejera un Dāvja Lejeasmeiera pūlēm lauvaspanāca četru punktu pārsvaru, taču tad par savu prasmi mest tālmetienus atcerējās Rašads Andersons – 65:64 lauvām. Šajā brīdī ventspilnieku uzbrukums iebuksēja pavisam nopietni un trīsarpus minūtes līdz ceturtdaļas beigām Pīrs Koldvels panāca septiņu punktu pārsvaru.

Ventspilnieku pakaļdzīšanos noorganizēja brāļi Strēlnieki, un komanda. minūtes laikā spēja izlīdzināt rezultātu, bet vēl minūti vēlāk Artūrs Bērziņš ar trīspunktu gājienu jau panāca 74:73. Atlikušajā laikā BK "Ventspils" nospēlēja aukstasinīgāk un precīzāk, neļaujot mājiniekiem priecāties par pirmo šīs sezonas uzvaru Kurzemes derbijā – 77:76 ventspilnieku labā.

Ventspils komandai tas bija 14. panākums 16 LBL mačos, kas ļāva nostiprināties turnīra tabulas pirmajā vietā.