Šīs sezonas savu graujošāko uzvaru FIBA Eiropas kausa grupu turnīrā izcīnījusi "Ventspils", kas savā laukumā ar 105:57 sabradāja Nikosijas Apoel un svinēja piekto panākumu piecos mačos, garantējot pirmo vietu grupā.

"Ventspils" laboja komandas rezultativitātes rekordu šajā Eiropas kausa sezonā gan ceturtdaļā (36), gan puslaikā (63), gan arī visā spēlē (105), kā arī laboja aizsardzības rekordu atsevišķā puslaikā (17). Rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Raiens Luters, bet Kristaps Gludītis debitēja ar 20.

Ventspilnieki šovakar iztika bez Mārča Vītola, Vesa Vašpuna un arī Ronalda Zaķa, bet jau starta pieciniekā izgāja debitants Kristaps Gludītis. Salīdzinājumā ar sestdienas maču pret Rīgas VEF (72:79), kurā pārtrūka deviņu uzvaru sērija, bija trīs izmaiņas sākumsastāvā. Zaķa, Kristapa Ķilpa un Linarda Jaunzema vietā izgāja Gludītis, Klāvs Čavars un Raiens Luters.

Kurzemniekiem pret grupas pastarīšiem izdevās teicams sākums, trāpot pirmos sešus metienus, un kiprieši jau trešajā minūtē bija spiesti pieprasīt pārtraukumu. Luters realizēja abus trejačus, bet pārējie starta piecinieka spēlētāji iemeta pa divītim - 14:4. Ofensīva turpinājās. Divas pārtvertas bumbas pēc kārtas Timotija Šortsa izpildījumā, vienā no tām izprovocējot arī nesportisko piezīmi, bet Luters ar vēl vienu trejaci starpību palielināja jau līdz 18 punktiem (27:9).

Otrā ceturkšņa vidū Gludītis ar tālmetienu pārsvaru palielināja jau līdz 28 punktiem (56:28), un puslaiku pauzē ventspilnieki devās ar rezultātu 63:40 un izcilu metienu precizitāti – 11/16 no tālās distances (68,75%), 12/14 divpunktu metienos (85,71%), 23/30 no spēles (76,67%) un 6/8 no soda metienu līnijas (75,00%). Otrajā puslaikā metienu precizitāte saruka, taču dominance tikai pieauga. APOEL nākamajās 20 minūtēs guva tikai 17 punktus, un "Ventspils" triumfēja ar 48 punktu pārsvaru - 105:57.

"Ventspils" – Nikosijas APOEL 105:57 (36:18, 27:22, 24:10, 18:7)
Ventspils: Luters 23 (3p. 5/7, 9ab), Gludītis 20 (3p. 6/8, 4pb), Bērziņš 15, Kaufmanis 10, Jaunzems 9, Šortss 9 (11rp), Gulbis 8, Čavars 7 (6ab), Grīnbergs 3, Ķilps 1.

Komentāri (2)

• -1
    karlito 21.11.2019, 17:57:05

Uzvara ir uzvara,bet šie bija ļoti švaki,...

• 0
    keda 22.11.2019, 11:20:41

viņien tas kopejais +/- jau pie 200 punktiem :D tiešām švaki :) Toties laba spēle, kurā Gludītiem ieskrieties, pret VEF, redz, nobijās laist.