"Liepājas" komanda ceturtdien, 20. jūnijā Latvijas futbola virslīgas 18. kārtas ievadā Kurzemes derbijā savā laukumā ar 4:0 (3:0) sagrāva "Ventspili".

Jau pirmajā puslaikā ar trim vārtiem jeb "hat-trick" šajā mačā izcēlās nigēriešu pussargs Ričards Fraidejs.

"Liepāja" maču uzsāka ar diezgan ievērojamu pārsvaru, kas diezgan ātri vainagojās panākumiem, jo Fraidejs rezultātu atklāja jau trešajā minūtē, bet 26. minūtē pēc viņa sitiena rezultāts kļuva jau 2:0. "Ventspils" demonstrēja ļoti pieticīgu sniegumu, nespējot tikt līdzi pretiniekiem, turklāt 34. minūtē Fraidejs panāca jau 3:0, tādējādi noformēdams sev "hat-trick".

Otrais puslaiks "Ventspilij" arī sākās kā auksta duša, jo cīņas 49. minūtē bijušais ventspilnieku futbolists Amansiu Fortešs guva mājinieku ceturtos vārtus, padarīdams rezultāta starpību graujošu. Tiesa, cīņas otrajā pusē laukumā bija vērojams gana līdzvērtīgs futbols, jo pāris izdevības izveidoja arī "Ventspils", bet rezultāts turpinājumā gan vairs nemainījās.

Latvijas čempionāta vēsturē šis bija jau 87. Kurzemes derbijs. Līdz šim labāk klājies Liepājas pilsētas komandām, kas guvušas 32 uzvaras, bet "Ventspils" kontā ir 27 panākumi. Vēl 28 reizes spēles noslēgušās neizšķirti.

Liepājniekiem pēc Aleksandra Starkova stāšanās pie komandas stūres bija trīs uzvaru sērija, taču jūnijā tika piedzīvoti divi zaudējumi pēc kārtas, kā rezultātā neizdevās izkļūt no turnīra tabulas lejasdaļas. Tikmēr "Ventspils" jūniju noslēdza ar divām uzvarām pēc kārtas, bet no izlašu pārtraukuma atgriezās ar smagu zaudējumu 1:4 pret RFS.

Blāvā snieguma dēļ abas komandas jau šosezon piedzīvojušas treneru maiņas. Zīmīgi, ka "Ventspils" tagadējais galvenais treneris Igors Kļosovs savulaik strādājis par "Liepājas" stūrmaņa Starkova palīgu Latvijas izlasē, "Skonto", Maskavas "Spartak" un "Baku" komandās.

Atveroties transfēru logam, "Ventspils" papildinājusi sastāvu ar pussargu Daniilu Ulimbaševu, kurš pirms tam tika atskaitīts no "Liepājas". Tāpat ventspilnieki papildinājuši rindas ar brazīliešu pussargu Lukasu Villelu Rezendi, kurš pirms tam nepilnus divus gadus spēlēja Lietuvas komandā "Stumbras".

Kā zināms, šajā sezonā virslīgā startē deviņas komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn, līdz ar to viena vienība izlaiž konkrēto kārtu. Plānojams, ka nākamajā sezonā virslīgā startēs desmit vienības.

Sezona noslēgsies 9. novembrī.

Komentāri (11)

• 0
    еs 21.06.2019, 11:37:04

Mainās treneri, mainās ziemas treniņnometņu noristes vietas (Turcija, Latvija, Kipra, Spānija), bet viens nemainās - FKV aizvada jūniju viduvēji vai slikti. Jau 5 gadus.

Starp citu, kalendāra pirmajā variantā aprīlī spēle bija paredzēta Liepājā, jūnijā - Ventspilī.

• 0
    еs 21.06.2019, 11:39:14

Vukičevičam bija izcili rezultāti spēlēs pret RFS (4 uzvaras pēc kārtas) un Liepāju (pērn neviena zaudējuma, trīs uzvaras izbraukumā pret trīs dažādiem treneriem).
    Pret Riga un Spartaku viņam gan tik labi neveicās.

• 0
    еs 21.06.2019, 11:41:24

''Dacia'' rezultāti Moldovas čempionātā Šišhanova prezidentūras laikā:

2009/10 - 5.vieta (atnāca sezonas gaitā)

Latvija pāri visām! 21.06.2019, 13:37:30

FKV neprot uzsākt sezonu ar stabilu komandas sastāvu un līdz ar to spēli.
    Parasti jau laika gaitā spēle uzlabojas, tomēr tikt līdz zeltam vairs tik un tā nepagūst.
    Bet šosezon šī liksta ir ieilgusi.(

• -2
    Barons.. 21.06.2019, 14:02:35

Var būt,ka būt vaidziks nopirkt vel kād Futbollist no Brazīlij?

• 0
    karlito 21.06.2019, 18:43:08

Bēdīgi,pavisam bēdīgi.....

• 0
    еs 22.06.2019, 11:17:44

Tātad pussezonā 5-6 punkti līdz 3.vietai un 4 punkti līdz pēdējai vietai.

• 0
    karlito 22.06.2019, 17:54:47

16spēlēs,5uzvaras,5neizšķirti un 6zaudējumi...avārija..

Guntars Shenfelds 25.06.2019, 08:42:44

Šobrīd taisni pussezona aizvadīta un atrodamies vienādās pozīcijās ar liepājniekiem.Četri punkti līdz ceturtai vietai un četri punkti līdz pēdējai vietai.To,ka šobrīd FK Ventspilij ir pati sliktākā sezona tās patāvēšanas vēsturē šaubu nav,jo vēl dažas spēles un tiks pārspēti daudzi kluba antirekordi,gan zaudēto vārtu ziņā,gan ciesto zaudējumu skaita ziņā sezonā utt.Tomēr šī gada virslīgas specifika dod pilnīgi reālu iespēju vēl pacīnīties par 3-4 vietu,kas ir ļoti svarīgi ,lai arī nākošgad piedalītos Eirokausos.Kā jau rakstīju,ar liepājniekiem atrodamies vienādās pozīcijās un ļoti interesanti,kur sezonas beigās būsim mēs un kur liepājnieki.No turnīra viedokļa ,loti interesanta solās būt nākošā spēle pret Spartaku,kura notiks šodien.Manuprāt tā arī parādīs to ceļu uz ko komanda šobrīd gatava.Uzvara pietuvinās mūs četrniekam,zaudējums liks domāt pavisam nepatīkamas domas.