Atgriezies mājās, Madars kopā ar citiem profesionālajiem braucējiem dzimtajā Ventspilī atklāja Latvijas skeitborda tūri.

Ventspils skeitparkā risinājās skeitborda paraugdemonstrējumi, kuros piedalījās Apse kopā ar viņa pārstāvētās komandas Red Bull braucējiem. Ventspilnieki varēja novērtēt tādu starptautiski atzītu skeitbordistu kā Boaza Akino (Izraēla), Krisa Vile (Lielbritānija) un Dalasa Lī Rokvama (ASV) sniegumu. Tāpat notika arī minisacensības vietējiem braucējiem. Komanda Red Bull bija parūpējusies, lai visi interesenti varētu kopīgi pavadīt dienu un rādīt apgūtos trikus. Braucējiem ļoti paveicās ar laika apstākļiem – spīdēja saule un iepriekš prognozētais lietus aizgāja garām.

Intervijā Ventas Balsij Madars Apse – viens no Latvijas labākajiem skeitbordistiem – atklāja, cik liela loma viņa dzīvē ir skeitbordam.

Kad un kā sāki nodarboties ar skeitbordu?

– Skeitbordu uztveru nevis kā sportu, bet gan kā dzīvesveidu. Dzīvē pienāk tāds brīdis, kad meklē savu vietu. Tad arī daudz ko izmēģināju, līdz beigās nonācu līdz skeitbordam. Tagad šo dzīvesveidu pārstāvu jau deviņus gadus.

Kā tev izdevās tikt komandā Red Bull?

– Braukāju uz sacensībām ārzemēs, biju apritē un, protams, pamazām tiku ievērots. Līdz vienās no lielākajām sacensībām – Simpel Session (Igaunijā) – man pienāca klāt un piedāvāja, vai nevēlos iet pie viņiem. Piekritu un tagad esmu komandas Red Bull braucējs.

Tagad tu dzīvo un mācies Spānijā. Kā esi tur iedzīvojies un kādas studijas izvēlējies?

– Mācos starptautiskā biznesa zinības privātajā skolā. Mācības ir četras reizes nedēļā pa četrām stundām. Tikko noliku eksāmenu, uzreiz kopā ar komandu braucām skeitborda tūrē uz Latviju. Ar pasniedzējiem man ir ļoti ģimeniskas attiecības, jo viņi saprot mūsu dzīvesveidu. Protams, nākas arī kavēt mācības, bet labi, ka pasniedzēji to uztver saprotoši. Dzīvojot Spānijā, visvairāk man pietrūkst savējo – ģimenes un draugu.

Ko tu uzskati par saviem lielākajiem panākumiem skeitbordā?

– To, ka katru dienu varu darīt to, ko vēlos. Par brīvu varu nodarboties ar skeitbordu, kas ir svarīgākais man. Tāpat varu pelnīt naudu ar to, kas man patīk.

Kādi ir tavi nākotnes plāni?

– Tagad mums ir tūre pa Latviju – šodien esam Ventspilī, bet vēl paredzēti pasākumi Rīgā un Daugavpilī. Visus trīs vasaras mēnešus pavadīsim skeitborda tūrēs. Mani atbalsta arī kompānija DC, un šovasar iznāks pabūt gan Šveicē un Austrijā, gan Itālijā un Francijā, gan Ungārijā un arī ASV. Pēc tam atgriezīšos atpakaļ Barselonā. Kad pabeigšu skolu, tad pilnībā pievērsīšos tikai skeitbordam.

Kas priekš Madara Apses ir skeitbords?

– Skeitbords mani padarīja laimīgu un iedeva dzīvi. Interesanti ir tas, ka ar to var nodarboties visur – kur, kā un ar ko gribi. Galvenais ir būt uz viļņa, būt procesā.

Ko tu labprāt dari brīvajā laikā?

– Brīvā laika man ir ļoti maz. Daru to, kas tajā brīdī ienāk prātā. Bet, kad ir iespēja, tiekos ar draugiem, kopīgi filmējam un fotografējam skeitborda brīžus. Pēc tam man patīk to visu likt kopā un veidot video. 8. jūlijā iznāks skeitborda video, kur būs redzami vairāki Eiropas labākie braucēji. Tāpat man patīk arī lasīt grāmatas un spēlēt ģitāru.

Kas jādara, lai kļūtu par tik labu braucēju, kāds tagad esi tu?

– Vispirms jau vajag būt labiem nodomiem. Jābūt motivācijai un interesei par skeitbordu un to, ko dari. Jāatrod sava vieta, tad viss būs kārtībā.

Ko tu ieteiktu jaunajiem braucējiem?

– Labi pavadīt laiku. Filmēt skeitošanu un veidot video, lai pēc tam kopīgi varam skatīties. Tāpat arī fotografēt šo dzīvesveidu. Mācīties vienu dienu pēc otras. Skeitbords dod iespēju. Ventspilī ir visas iespējas, lai nodarbotos ar skeitošanu, tikai pašam jābūt kreatīvam un jābrauc.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: