Ģenerālmēģinājuma laikā no 2500 podiņos augošām samtenēm un leduspuķēm izveidoja 50 metrus garu un vienu metru platu ziedu paklāja posmu.

Pasākumā piedalījās apmēram 35 brīvprātīgie.

Apskati fotogaleriju!

Par godu Ventspils pilsētas 720. jubilejai 23. jūlijā un 24. jūlijā Ostas ielas promenādē iecerēts izveidot 1500 metrus garu un vienu metru platu ziedu paklāju, šim nolūkam izmantojot turpat 80 000 podiņos augošu puķu.

Izveidotais puķu paklājs būs apskatāms līdz 27. jūlijam, pēc tam puķes tiks izstādītas pie skolām un bērnudārziem, kā arī īpašā, pilsētas jubilejai par godu veidotā lielā puķu dobē.

Piedalīties paklāja veidošanā aicināti visi ventspilnieki un arī pilsētas viesi. Līdzdarboties paklāja veidošanā iespējams, audzējot rekordam nepieciešamās puķes - vēlams, samtenes, leduspuķes vai alisītes. Auga augstumam jābūt 15-20 centimetri, puķu podiņa augstumam un diametram - 10 centimetri.

Piedalīties rekorda uzstādīšanas mēģinājumā iespējams arī, kļūstot par brīvprātīgo paklāja veidošanā. Brīvprātīgajiem būs uzticēti visdažādākie darbi - puķu kastu izcelšana no automašīnām, nogādāšana līdz paklāja veidošanas vietai un puķu podiņu rindošana paklājā. Pieteikties var gan privātpersonas, gan uzņēmumi. Var veidot draugu grupas vai piedalīties individuāli.

Pirmie brīvprātīgie jau ir pieteikušies - biedrība "Latvijas uzņēmēji" apņēmusies 24. jūlijā atbildēt par puķu podiņu izkārtošanu paklājā 50 metru garumā. Savukārt ventspilnieku Zvaigžņu ģimene ir pieteikusies dalībai ģenerālmēģinājumā. Ir pieteikušies arī ventspilnieki, kuri apņēmušies izaudzēt puķes paklāja vajadzībām. Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks jau audzē agerātus, kas noderēs paklāja veidošanā, bet Ventspils Starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā aug samtenes, par kurām rūpējas visi mājas iemītnieki.

Tiem, kas nebūs paši izaudzējuši puķes un arī nebūs pieteikušies par brīvprātīgajiem, pasākuma laikā būs iespēja puķes iegādāties ievietošanai ziedu paklājā, tādējādi pieliekot savu roku paklāja veidošanā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: